Dowiedz się, które szkolenia zagwarantują ci pracę

Na rynku pracy istnieją pewne grupy zawodowe, na jakie zapotrzebowanie nie maleje już od lat. Kompetencje nieodzowne do ich wykonywania możemy zdobyć w ledwo kilka bądź kilkanaście miesięcy.
zadłużenie
Przygotowane przez: Simon Cunningham
Na podstawie: http://www.flickr.com


Spawacz MIG\MAG, elektrotechnik, operator widlaka, specjalistycznych machin albo sprzętu budowlanego to zawody, jakie cieszą się nieprzerwaną wziętością pośród chlebodawców, jednak jeszcze do niedawna niedużo osób chciało je wykonywać. Kariera wykwalifikowanego pracownika coraz lepiej postrzegana jest też przez społeczeństwo. Z tej przyczyny z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się pójść dokładnie tą drogą a także wybiera praktyczne kursy i uprawnienia zawodowe. Dalej jednak jest to kropelka w całym morzu potrzeb, dlatego posiadanie choćby uprawnień spawacza czy też obsługi widlaka powiększa szanse na wyszukanie pracy.


Rzecz jasna chcąc zarabiać na takim technicznym stanowisku sporo powinniśmy się liczyć z tym, że ukończenie szkolenia to wyłącznie pierwszy krok w karierze. Do zawodowego rozwoju powinnyśmy bowiem podejść nie mniej poważnie aniżeli do pracy w korporacji a także systematycznie doszkalać się, uzyskiwać nowe uprawnienia, rozszerzać i aktualizować swoją wiedzę. W pierwszym momencie mogłoby się wydawać, że taka fizyczna praca nie przynosi potencjału zmiany czy awansu. Nic w wyższym stopniu mylnego. Podobnie jak w pozostałych branżach, istnieją tutaj szczeble kariery. Nazewnictwo ich zależne jest od rodzaju działalności prowadzonej przez przedsiębiorstwo oraz jej struktury.
W przedsiębiorstwie wytwórczym porządek może wyglądać np.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na podstawie oceny. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury zbliżonego artykułu.

tak: najpierw jest się pracownikiem pionu produkcji, z biegiem czasu możesz zostać brygadzistą, głównym specjalistą, inżynierem procesu, a na koniec kierownikiem.
20/05/17, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.