Public Relations - co to dokładnie jest? Jakie posiada cele oraz najbardziej istotne działania?

Public relations, czyli w wolnym tłumaczeniu "relacje publiczne", jest to w pełni świadome pielęgnowanie stosunków wraz z otaczającym nasze osoby światem - jest ono zaplanowane i z premedytacją prowadzi do pozyskania coraz większej liczby klientów, zwolenników, czy popleczników, a najlepiej wszystko naraz.
Wspomniane "relacje publiczne" pomijając powyższe, mają swoje konkretne cele a także działania, na temat których to będzie dzisiejszy artykuł.


Rękawice robocze, odzież robocza
Przygotowane przez: ZoofyTheJi
Na podstawie: http://www.sxc.hu


online
Na podstawie: pixabay.com


Nasz dzisiejszy temat, czyli wspomniane wyżej public relations, ma kilka celów, które na dodatek posiadają swoje własne uzupełnienia. Pośród tego jednakże po wyróżniamy trzy standardowe cele, takie jak: 1. Cele strategiczne (które dotyczą konkretnie zarządzania wizerunkiem, relacjami oraz problemami, które to mogą się "zazębiać", mając wpływ na siebie nawzajem); Drugie - Cele organizacyjne (są one przypisywane grupom docelowym, które są powiązane z konkretnym elementem celów typowo strategicznych - prowadzą one do wyszczególnienia tak zwanych "celów operacyjnych", które to są najczęściej przezywane też "funkcjami").

Podoba Ci się wpis tekst? To przejdź do serwisu (https://www.forsel.pl/), aby zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

No i trzeci punkt - Zadania (tak naprawdę nie da się utworzyć jakiejś już konkretnej list zadań, gdyż jest to uzależnione od kilku czynników, takich jak choćby: określona sytuacja w konkretnej organizacji, oraz jej rodzaj celu operacyjnego).
Co zaś dotyczy działań public relations, to jest ich parę, a pośród nich znajdziemy: publicITy (a więc "media" relations), corporate identity (czyli w swobodnym tłumaczeniu "tożsamość korporacji"), tak nazywane public affairs, czy też community relations (a więc "relacje społeczności lokalnej"), relacje z naszą prasą, czy też lobbing i tak dalej.
21/10/22, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.