O czym winien pamiętać każdy hodowca gołębi

Gołębniki musimy utrzymywać w idealnej czystości. W tym celu czyszczenie wnętrz (ścieranie kału, piór, kurzu itd.) winno się odbywać każdego dnia. Czynność tę należy realizować rozważnie, tak by gołębie wysiadujące jajka bądź karmiące swe młode nie były niepokojone. Ściółki w wylęgarniach nie zmienia się w trakcie wysiadywania jaj a także w okresie, gdy młódki są jeszcze zbyt młode. Po 9 dniach od wyklucia się piskląt możemy zmienić gniazdo na świeżo zdezynfekowane i umoszczone.

zdrowy gołąb
Przygotowane przez: Phil Fiddyment
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po zwieńczeniu okresu wylęgowego, co przypada na czas wypadania piątej lotki 1 rzędu, trzeba segmenty gniazdowe pozamykać i wymontować czy usunąć z gołębnika.

Jeżeli masz ochotę pogłębić nasz punkt widzenia, to zapraszamy Cię do tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam zawsze znajduje się bieżąca wiadomość (https://animalab.pl/stacje-robocze-do-zwierzetarni).

Na czas zimy dzieli się gołębie wedle płci, ażeby samce oraz samice pomieszkiwały w odrębnych wnętrzach. W tym czasie karmi się gołębie ziarnem ubogim w białko a także mniejszymi dawkami. Dietę gołębi można suplementować preparatami takimi jak omega 3 oil - ; bądź pigeon vitality. Na wiosnę, w połowie marca, łączy się pary do kojarzenia.

Zainspirował Cię nasz wpis? Masz chęć napisać pewne komentarze na temat (http://www.magazynauto.pl/meska-strefa/diodowe-zamienniki-zarowek-h7-kontrowersyjne-ale-skuteczne,aid,1145)? Będzie to dla nas niezwykle radosne przeżycie.

Parki te wsadza się do przedziałów kojarzeniowych, zapewniając każdemu partnerowi oddzielną celę, ażeby zapobiec bójkom, jakie zdarzają się w pierwszych dniach po zestawieniu gołębi w pary. Po kilku dniach, jeśli para gołębi poznała się już a także przywykła do siebie, usuwa się przegrodę, jaka je dzieli, aby ptaki mogły przystąpić do rozrodu. Gdy samica zostanie pokryta przez samca, możemy wpuścić je do wnętrza gniazdowego, w którym selekcjonują i zajmują gniazdko, do którego będą złożono jaja, zaś oboje rodzice rozpoczynają ich wysiadywanie. W owym czasie nie powinniśmy ptaki niepokoić.


Pozostałe artykuły

Jaki podarunek kupić najbliższym osobom? Parę cennych rad.

Rysunek
Przygotowane przez: 2 TOP
Na podstawie: http://www.flickr.com
Około świąteczny okres to obecnie nic innego, jak wspaniała gorączka w kupowaniu fantastycznych prezentów dla najbliższych. Nie ma jednak w tym nic strasznego, gdyż każdy pragnie dać coś najbliższym, a i sam także z prezentu się uraduje. Najprościej jest wybrać prezent komuś. kto ma jakąś pasję, w zasadzie im mocniej niestandardowe tym lepiej, bo wtedy ma się mały zakres typów prezentu.

biały gołąb
Przygotowane przez: A N Suresh Kumar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ptaki niektórych ras, zwłaszcza krótkodziobych, częstokroć nie są w stanie dobrze wykarmić swoje pisklęta. Po 10 dniach od wyklucia się piskląt, kiedy następuje nowy okres kojarzenia, rodziciele porzucają je i nie dają im pokarmu. W takich warunkach pisklątka giną z zimna jak też głodu. Zawczasu więc trzeba do odchowania ich przyszykować gołębie mamki, zatem gołębie doskonale karmiące. Należy w taki sposób ustalić czas kojarzenia gołębi rasowych oraz gołębi-mamek, aby obydwie pary składały jaja jednocześnie albo z różnicą 3 dni - bądź na bieżąco: . Po złożeniu jajek wymienia się je - od gołębi rasowych przenosi się do gołębi mamek oraz odwrotnie, lub zamienia się pisklęta w pierwszych dobach po wykluciu się.
21/11/10, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.