z jakiego powodu miesiąc miodowy znowu zaczyna być popularny wśród młodych par, w jakim miejscu najlepiej spędzić te urocze chwile

Ślub jest dla młodych małżonków początkiem wspólnej nowej drogi przez życie, a wszystko rozpoczyna się huczną zabawą. Jeszcze do niedawna można było po niej odpocząć parę dni, a później powracało do codziennych obowiązków, więc tak naprawdę nie bardzo było kiedy się nacieszyć bliską osobą. Jednak w ostatnich czasach widać coraz wyraźniejszy powrót starszej, trochę zapomnianej tradycji, to znaczy miodowego miesiąca.

Potocznie miesiąc miodowy nazywany jest również podróżą poślubną, i w praktyce będzie polegał na tym, że świeżo poślubiona para po skończeniu uroczystości ślubnych bierze walizki i jedzie w jakiś uroczy zakątek. Co prawda niewiele par może sobie pozwolić obecnie na cały miesiąc odpoczynku, przeważnie będzie to tydzień lub maksymalnie dwa, jednak w dalszym ciągu nazwa ta jest używana. Jeśli jakaś para będzie się chciała na coś takiego zdecydować, to najlepiej zaplanować wszystko znacznie wcześniej, żeby po uroczystości się jedynie zapakować i ruszyć w drogę. Ale nie będzie też żadnych problemów, jeśli wszystko odbędzie się całkowicie spontanicznie, sporo par w ostatniej chwili bowiem wykupuje jakieś interesujące wycieczki objazdowe, i rusza zwyczajnie doskonale się bawić.

zwiedzanie miejskich kamieniczek
Przygotowane przez: Isa Ruiz
Na podstawie: http://www.flickr.com
O tym, w jakim miejscu będzie się spędzać swój miesiąc miodowy, decydować będzie kilka rzeczy. Powiedzieć trzeba wprost, że dla wielu par jednym z podstawowych ograniczeń będą koszty. Z pewnością wszyscy by chcieli spędzić ten czas leniuchując na jakiejś egzotycznej plaży pod palmami i delektując się mlekiem kokosowym, lecz wyjazd na Jamajkę, Bali czy Malediwy (w ofercie malediwy z niemiec) może nie być możliwy. Szczęśliwie przepięknych zakątków nie brakuje znacznie bliżej, świetny pomysłem mogą być na przykład Włochy lub Francja, z koniecznym odwiedzeniem miasta zakochanych, to znaczy Paryża.


Pozostałe artykuły

Hotele Dubaj przyjmują podróżnych na najwyższym poziomie

piramida w Meksyku
Czy myśleliśmy o dalekich podróżach?. Im więcej jeździmy po świecie, tym więcej wiemy oraz tym mocniej miło będziemy nastawieni do ludzi. Dlatego należy się zastanowić nad tym, czy nie udać się w jakąś egzotyczną wyprawę, podczas której będziemy odwiedzać dalekie zakątki świata oraz oglądać w całości obcą nam kulturę.

Dużo ciekawych miejsc na spędzenie upojnego miesiąca miodowego można także znaleźć w naszym kraju. Należy się tu będzie jednak liczyć z warunkami pogodowymi i do tego dopasować wybór miasta czy regionu, w lecie bardzo dobrze nadają się na to Mazury lub Kaszuby, za to zima to czas, kiedy zdecydowanie polecane będą nasze piękne góry.
23/06/21, 09:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.