W jakich miejscach można znaleźć prawdziwy raj czyli co ciekawego zaproponować mogą dla turystów Malediwy.

Na pięknych wodach na Oceanie Indyjskim leży archipelag bajecznych wysp, znany jako Malediwy. Jego powierzchnia wynosi niecałe trzysta kilometrów kwadratowych, na których znajduje się ponad tysiąc wysp i wysepek, zlokalizowanych na 26 atolach. Malediwy zawdzięczają swoją niezwykłość bardzo specyficznemu położeniu.


Podstawę całości tworzą podwodne szczyty górskie, na jakich przez tysiące lat rozrastały się koralowce, budując kolejne wyspy. Jednak to, co jest tak wielkim bogactwem archipelagu jest również jego przekleństwem. Mianowicie wyspy są bardzo nisko położone ponad poziom morza, i przy coraz większym podnoszeniu się stanu oceanów za kilka dziesięcioleci może im grozić całkowite zalanie. Niemniej obecnie stanową jeden z najwspanialszych rajów turystycznych, a wycieczki na Malediwy (poprzednia strona) od lat cieszą się ogromną popularnością. Zresztą trudno się temu dziwić, bo rzeczywiście archipelag ten zachwyca nie tylko wspaniałą aurą, piaszczystymi plażami, lecz również spokojem, ciszą i wytchnieniem od cywilizacji.

Malediwy na oceanie
Przygotowane przez: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Malediwy ze względu na swoje położenie praktycznie przez cały rok oferują wyśmienite warunki do odpoczynku. Wprawdzie w okresie od kwietnia do grudnia pojawia się trochę więcej opadów, lecz bez przerwy temperatury nie będą spadać poniżej dwudziestu pięciu stopni. Jeśli dołoży się do tego błękitny, czysty ocean i ciągnące się kilometrami wspaniałe plaże, to nawiązania do raju są zupełnie zrozumiałe. Ale Malediwy to nie tylko samo plażowanie i leniuchowanie.


Bujna, zielona przyroda na części (podnóżki motocyklowe) wysp zachęca do wędrówek, a jeszcze więcej bogactwa będzie oferował podwodny świat. Malediwy stały się bowiem jednym z najpopularniejszych miejsc nurkowych, nie tylko z powodu oszałamiającej przyrody, ale także dużą ilość wraków, które można zwiedzać. Tak ogromna popularność archipelagu miała wpływ na duże poszerzenie turystycznej propozycji w ostatnich latach. Wycieczki Malediwy last minute oferowane bywają przez coraz większą ilość turystycznych biur, a póki co nie brakuje na nie chętnych.
21/11/18, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.