Jak wygląda niszczenie plików i na co należy patrzeć uwagę przy wyborze producenta?

Potrzebujesz dobrego ekwipunku do niszczenia dokumentów? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać? Zobacz co przygotowali dla Ciebie dystrybutorzy niszczarek.


Tak się składa, że producenci oferują swoim nabywcom zupełnie pokaźny wybór.


praca z wózkiem widłowym
Przygotowane przez: Commander, U.S. 7th Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest to np. ładny tekturowy pojemnik właściwie dopasowany na dokumentację roboczą a także makulaturę skierowaną następnie do zniszczenia ładunku nawet o pojemności 150 litrów. Osiągalny jest też system szczególnych zamiennych tekturowych pojemników w zamian używania np. „niszczarek” biurowych. Niszczenie dokumentów to istotna kwestia, dlatego trzeba zadbać o jej sumienność. Dla nabywców firmy polecają także m.in. ergonomiczny, zamykany sprzęt przeznaczony na dokumentację albo makulaturę do niszczenia o takich wymiarach jak 72 cm x 41 cm x 50 cm. W kwestii niszczenia dokumentów jest więc w czym dobierać. Oprócz takich elementów jak odbieranie oraz niszczenie dokumentów i makulatury, firmy proponują także zachowanie poufności zniszczonych plików. A więc przygotowane dokumenty są niszczone i odpowiednio prasowane w konkretnym procesie cięcia oraz szarpania na nowych urządzeniach niszczących i to z zachowaniem trzeciej klasy tajności dla materiałów przykładowo według normy DIN 66399. Producenci oferują także odbiór dokumentów w sytuacji wypełnienia już urządzenia.


przykładowa reklama outdoorowa
Przygotowane przez: Alan Stanton
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Odsetki za zwłokę mają szansę być bardzo wysokie

dokumenty
Przygotowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Deklaracje vat powinny okazać się uzupełnione w dobry sposób

Jeżeli posiadamy firmę, to systematycznie powinniśmy dostarczać do urzędu skarbowego, różnego typu dokumenty, dzięki którym będziemy się rozliczać z tego co zarabiamy i co produkujemy.


Niszczenie (zobacz powołaj się na nas) dysków twardych to dosyć złożona dziedzina. Co ważne, sporej ilości z nas wystarcza tylko proste niszczenie (zobacz niszczenie dokumentów zawierających dane osobowe) informacji z użytkowanych przez siebie nośników. Z kolei ci uważniej świadomi użytkownicy sprzętu komputerowego oraz pracy z materiałami, a konkretnie przedsiębiorcy, mogą zaznaczyć wiele powodów dla których to właśnie konieczne jest bardzo skuteczne niszczenie tych nie używanych już nośników informacji. Należą do tego między innymi reguły prawne, zapobieganie ujawnienia poufnych informacji konkurencji czy choćby zapobieganie utracie wiarygodności, wizerunku czy też dobrego imienia. A zatem niszczenie dysków twardych to potrzebny element, który umożliwia zagwarantowanie bezpieczeństwa plików. Nikt w końcu przecież nie chciałby przekazać osobom niepowołanym swoich poufnych informacji np. logowania do bankowości internetowej, historii swoich chorób, czy wreszcie swoich intymnych zdjęć.


Niestety często jest jednak tak, że większość sposobów polegających na niszczeniu danych nie zapewnia, że te pliki staną się już niedostępne do ponownego pozyskania, z kolei to właśnie utrudnia a także wznosi cennik takiego właśnie pozyskiwania.
18/07/05, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.