Jeden procent Twojego podatku będzie nadzwyczaj istotny dla fundacji, bądź stowarzyszenia

W zasadzie każdy zatrudniony jest zmuszony do rozliczenia się z otrzymanego dochodu. Do końca kwietnia każdy z nas musi przesłać, lub dostarczyć do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, która zawiera informacje o pozyskanym przychodzie, przychodzie oraz wszystkich opłaconych składkach.


Ważną kwestią jest wysłanie 1% podatku dochodowego dla wybranej przez nas instytucji pożytku publicznego.
coaching w biznesie
Przygotowane przez: Deb Nystrom
Na podstawie: http://www.flickr.com


Istotne jest, aby zaznaczyć, że musi to być organizacja, która zarejestrowana jest w naszym kraju. Nie ma opcji przesłania tej kwoty na fundację, albo jakieś stowarzyszenie z innego państwa. Dobrze jest wiedzieć, iż podatnik posiada alternatywę posłania 1% dopiero od 2004 roku. Mogłoby się wydawać, że jeden procent nie jest to, aż tak wiele. Wszystko jest zależne od tego kto planuje go przekazać.kontynuuj przeglądanie skup rtv i agd warszawaJeśli zarabiamy najniższą krajową , a także opłacamy najniższe składki to z całą pewnością jeden procent nie będzie zatrważającą sumę. Aczkolwiek na wypadek zasobnego biznesmena jest zupełnie inaczej. Jeśli jego zarobki kalkulowane są w milionach złotych to wtedy może okazać się, iż suma przekazana na organizację jest gigantyczna. Nie powinniśmy lekceważyć tej kwestii, gdyż wiele dzieci, osób w podeszłym wieku , a także pupili oczekuje na naszą pomoc. Jeśli nie masz pojęcia komu oddać pieniądze to już dziś sprawdź wszelkie zapisane firmy w sieci. Tymczasem bardzo prawdopodobne jest to, iż ktoś z Twoich przyjaciół będzie potrafił polecić Ci towarzystwo, które oczekuje na Twoje wsparcie. Jeżeli martwisz się, że Twoje finanse trafią w niepowołane ręce to można już dziś skontaktować się z daną instytucją, porozmawiać o tym na jakie cele pójdą te pieniądze i zorientować się coś więcej odnośnie ich działalności.


Imitacja tynku strukturalnego
Przygotowane przez: PIXERS
Na podstawie: PIXERS


Nie zastanawiaj się nad tym, albowiem Twoja pomoc prawdopodobnie będzie nieoceniona.
gdy nie wręczysz 1% to wtedy te finanse nie będą przekazane na niczyje konto tylko wspomogą kapitał państwa. W Urzędzie Skarbowym na pewno znajdziesz kogoś to w przypadku kłopotów wspomoże Ci rozwiązać daną rubrykę.
23/01/24, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.