Tym bardziej w sytuacji, jeżeli dopiero od niedawna funkcjonujemy na rynku.
Ogromna konkurencja, stała walka o klienta i brak funduszy na realizację czasem niesłychanie konkretnych inwestycji prowadzi do generowania jedynie strat w swoim biznesie.
W podbramkowej sytuacji ostatecznym wyjściem okazuje się po prostu sprzedanie spółki, aby nie zadłużać jej dalej.
Przygotowane przez: Mike Mozart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy taką dokładnie początkującą spółką, ale z dużymi planami przydatnymi dla bardzo dużych rekinów rynku jesteśmy tzw.startup-ami. Takie ogromne firmy z ochotą zakupią naszą, a my uzyskamy za to godziwą zapłatę. Jasne że inwestycja w startup musi przynieść nabywającemu zyski, dlatego też wasze niezrealizowane przedsięwzięcia będą od tego okresu własnością kupującego i to on będzie je realizował. Taka inwestycja w startup to bardzo korzystne rozwiązanie, bo młodej firmie bez zasobów finansowych bardzo trudno wprowadzać w życie niekiedy rzeczywiście poważne inwestycje, a tak mamy możliwość odzyskać choćby zainwestowane w spółkę środki pieniężne. Takie sposoby na świecie bywają już w takim stopniu powszechne, że utworzyła się grupa, która zajmuje się dokładnie poszukiwaniem pomysłów, które posiadają potencjał wykorzystania technologii w celu zmian rynkowych. Taki startup venture cap
ITal poprzez inwestycje w startup-y jest w mocy realizować ambitne projekty, które w widoczny sposób mogą usprawnić życie, a jeśli poza tym dotyczy to branży medycznej, jest to tym bardziej ważne - patrz na startup venture capital.