Usługi finansowe - czym one są oraz jakie rzeczy tak naprawdę możemy do nich zaliczyć?

Przede wszystkim zanim rozpoczniemy nasz felieton, powinniśmy wyjaśnić, czym dokładnie jest usługa finansowa - a jest to po prostu usługa świadczona poprzez konkretny podmiot, który to działa typowo w sektorze finansowym (a więc przez tak nazywanego "pośrednika finansowego"), który to wiąże się wraz z inwestowaniem, bądź pozyskiwaniem środków pieniężnych, oraz zapewnieniem ich odpowiedniego przepływu pomiędzy uczestnikami konkretnego rynku.




biznes
Przygotowane przez: greensefa
Na podstawie: http://www.flickr.com


finansowy
Przygotowane przez: The Liverpool School of English
Na podstawie: http://www.flickr.com


No i tutaj ukazuje się zasadnicze pytanie: Jakie podmioty istnieje możliwość zaliczyć do tego konkretnego rodzaju usług?


Jak się okazuje, nasze własne polskie prawo pewne usługi finansowe ma nadmienione w Ustawach związanych z ochroną niektórych praw konsumenckich, a także w odpowiedzialności za różne szkody, które to są wyrządzone przez jakiś niebezpieczny produkt. Odnajdziemy w nim pewnego typu finansowy misz-masz, lecz połączony ze sobą najbardziej ważnymi kwestiami. Są tam bez wątpienia: 1.

To fakt, że informacje pod tym odsyłaczem są niezwykłe, więc jeżeli masz chęć uzyskać większą ilość danych na opisywany wątek, to przejdź do tekstu (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-pieczec-firmowa-jakie-dane-ujac) - odnośnik jest tutaj.

czynności bankowe; drugie - umowy tak nazywanego "kredytu konsumenckiego"; Trzecie - czynności związane wraz z ubezpieczeniem; a także Czwarty umowy uczestnictwa w takiego typu rzeczach jak choćby: fundusze typu inwestycyjnego "otwarte", tak zwane "specjalistyczne" fundusze inwestycyjne znowu rodzaju "otwartego", czy też fundusze inwestycyjnym zwane "zamkniętymi", oraz kolejne "specjalistyczne" fundusze rodzaju inwestycyjnego, tym razem "zamknie", a także fundusze inwestycyjne przezywane najzwyczajniej "mieszanymi".




Jak więc można zauważyć, do usług typowo finansowych nie podlicza się umów związanych z członkostwem w otwartym funduszu emerytalnym, czy też umów, które to układają się na tak nazywane "pracownicze" programy typu emerytalnego.
21/08/06, 08:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.