Na czym polega wyliczenie środków trwałych? Co do nich można zaliczyć? O czym nie zapominać?

Definicja trwałych środków, jaka zdefiniowana jest w artykule 3 ust. 1 pkt 15 ustawy o rachunkowości, mówi, iż trwałymi środkami są rzeczowe trwałe aktywa, zrównane z nimi, o zdefiniowanym okresie użyteczności ekonomicznej bardziej długim niż rok.
ewidencja wyposażenia program
Przygotowane przez: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com


Powinny być zdalne do wykorzystania, stosowanie do potrzeb jednostki. Jak takie różne warunki będą spełnione, to będzie oznaczać, że konkretny składnik majątku jest uznawany za trwały ośrodek.


Jeżeli więc chodzi o tego typu środki trwałe ewidencja jest przeprowadzana w wielu firmach.

Jak uważasz? Czy ten temat jest interesujący? Jeśli tak, to odnośnie do przedstawianego zagadnienia poznaj szczegóły (http://www.inito.pl/jaka-forme-prawna-firmy-wybrac-do-sprzedazy-na-amazon/) tutaj.

Niezbędne też jest to, iż w powyższej ustawie nie zdefiniowano, ile powinna wynosić wartość składnika majątkowego, żeby stanowił on środek trwały.


Znaczy to po prostu, iż dla celów rachunkowych również składniki majątkowe o niewielkiej wartości, co znaczy, że mogą to być kalkulatory, też mogą być wdrażane do ewidencji trwałych środków, wiadomo jednak jeżeli pełnią wspomniane wcześniej warunki. Jeżeli zaś mowa o podatku dochodowym, to ustawodawca udzielił zgody na to, by od składników majątku, jakich początkowa wartość nie jest bardziej duża niż 3,500 złotych nie robić odpisów amortyzacyjnych.


W tego typu okolicznościach wydatki poniesione na ich nabycie to koszt uzyskania przychodów w miesiącu oddania ich do stosowania. Wynika to z określonych przepisów prawnych.
To wszystko może wydawać się zawiłe, lecz na szczęście można sobie z tym poradzić korzystając z konkretnej pomocy. Z tego względu jak ewidencja wyposażenia program, jaki jest przeznaczony do tego celu bardzo to ułatwia. Najlepiej o nim pamiętać, gdy przyjdzie nam rozliczać środki trwałe.
23/10/06, 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.