Jakim sposobem można pozyskać środki pieniężne na rozwój swojego biznesu, wady i zalety NewConnect

Wiele firm rozwija się bardzo szybko do chwili, w której zderzą się z potrzebą zdobycia większych środków. Może to być zakup nowocześniejszych urządzeń i maszyn, wybudowanie nowego magazynu czy zainwestowanie w nowe, perspektywiczne projekty. I w takich sytuacjach będą dwie możliwości, albo się odpuści, ryzykując tym, że firma się zatrzyma, albo można w jakiś sposób zdobyć potrzebne środki.


finansowanie
Przygotowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firmy mają różnorodne metody i sposoby na finansowanie inwestycji, więc przy pewnym wysiłku powinno się udać załatwić wszystko co potrzeba. Rzecz jasna należy mieć świadomość że za darmo nic się nie dostanie, środki które się otrzyma w którymś momencie trzeba będzie zwrócić, z tego też powodu należy podejść do tego typu spraw ostrożnie, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą większe kwoty.

Po przeglądnięciu naszego artykułu korci Cię, by zostawić na tej stronie jakieś komentarze na nasz temat (https://www.bscav.eu/)? Nie czekaj! Nawet najmniejsza ocena jest dla nas istotna.

Również sposób finansowania powinien być dobrze przemyślany, bo od tego zależała będzie procedura przyznania i koszty z tym związane.

Najczęściej wykorzystywanym sposobem finansowania inwestycji są kredyty i pożyczki bankowe. Banki chętnie pożyczają firmom środki finansowe, lecz mogą również wymagać odpowiednich zabezpieczeń. Ich dużym plusem jest łatwość otrzymania, papierów oczywiście będzie znacznie więcej niż przy pożyczkach prywatnych, ale przy dobrej woli z obu stron da się to bez żadnego problemu pozałatwiać. Większe firmy mogą się pokusić o emisję obligacji albo akcji, ten sposób wymaga jednak dużo większej ilości przygotowań i spełnienia znacznie większej ilości kryteriów, więc nie nadaje się on dla każdego przypadku.


inwestycja pieniędzy
Przygotowane przez: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla młodych podmiotów z branż technologicznych ciekawym pomysłem może być rynek NewConnect. Doradca (zobacz kredyty konsolidacyjne dla firm) na . Koszty i formalności jakie się wiążą z debiutem na tym rynku będą znacznie niższe niż przy tradycyjnej giełdzie, dzięki czemu o taką formę inwestowania pokusić się będą mogły nawet nieduże firmy. Papiery wartościowe firm notowanych na tym rynku obciążone będą trochę większym ryzykiem, ale jednocześnie można na nich sporo zarobić. Z tego powodu są coraz częściej wybierane przez wielu inwestorów którzy szukają zupełnie nowych możliwości.
20/07/30, 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.