Czemu najkorzystniej podróżować samolotami? Jakie są pozytywy tego typu rozwiązania? Co warto wiedzieć na ten temat?

Wakacje możemy planować na wiele sposobów, ale z pewnością aktualnie, jak mamy tak wiele możliwości podróżowania, jest to o wiele łatwiejsze. Szczególnie w takim względzie należy zwrócić uwagę na podróżowanie samolotem. Każdego roku staje się to coraz bardziej powszechne, lecz to nie dziwi, ponieważ tego typu podróżowanie jest tańsze niż tradycyjne, szybsze, bardziej wygodne i bezpieczniejsze.
To jest naprawdę tanie, choć niektórzy mogą być tym faktem zdziwieni. Lecz warto sobie porównać na przykład bilety lotnicze Praga-Bruksela.
Praga
Przygotowane przez: Davis Staedtler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak wybierzemy dobry termin to z pewnością taniej nas wyjdzie samolot niż autobus, a już na pewno tańsze to będzie niż samochód (czytaj całość tutaj). Tak jak wspomnieliśmy bardzo dużo zależy od tego, jaki termin wybierzemy, ponieważ czasami jest taniej, a niekiedy drożej, lecz jest tak dużo takich lotów, iż faktycznie łatwo coś znaleźć.

Podróżowanie samolotami to niekiedy jedyna opcja, no weźmy takie bilety lotnicze Praga-Chicago. Jak możemy się tam dostać, jak nie samolotem? Oczywiście można statkiem, lecz kto się na to decyduje? Nie dość, że jest bardzo długo, to jeszcze naprawdę drogo (sporo więcej zobaczysz na tej stronie).
miasto
Przygotowane przez: Gregorio Puga Bailón
Na podstawie: http://www.flickr.com
A w samolocie jest ponadto bardzo wygodnie, zwłaszcza na takie długie trasy.


Pozostałe artykuły

Chcesz niedrogo i wygodnie podróżować – wybierz samolot!

samolot
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Gdy już zaplanujemy cel wakacyjnej podróży, zwykle stajemy przed pytaniem,który środek transportu wybrać. Bywają osoby, które nie wyobrażają sobie innej formy niż dojazd samochodem.Chcą być niezależni, mieć, możliwość zmiany trasy, zatrzymywania się kiedy tylko mają ochotę i temu podobne aspekty.


Na koniec zaś warto wspomnieć o kwestii dość kontrowersyjnej, czyli bezpieczeństwie. Wiele osób jak ognia objawia się samolotów, tymczasem ten lęk jest za wielki do ewentualnego zagrożenia. Jak pokazują statystyki komunikacyjnych wypadków samoloty są najbardziej bezpieczne, w tyle pozostawiają inne środki komunikacji.
21/01/10, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.