Jak Szczecin zachęca inwestorów?

Liczba osób mieszkających w Szczecinie wciąż maleje. Takie wnioski można wyciągnąć z wykazu osób zameldowanych na stałe. Najczęściej są dwie podstawowe przyczyny takiej sytuacji. Pierwszy to starzenie się społeczności, druga zaś to ucieczka do innych miejscowości. To właśnie druga przyczyna jest największym bolączką władz Szczecina. Jaki jest powód takiej sytuacji? Czy da się temu zapobiec?


szczecin - pomnik
Przygotowane przez: a.fiedler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kluczowymi uzasadnieniami takiej sytuacji są: brak pracy na lokalnym rynku, brak właściwie wykwalifikowanych pracowników, a także mały popyt. Dlatego pośrednio regularne wpływy do budżetu są zbyt małe, a kapitał ludzki nie daje perspektyw na poprawę stanu. Gdy tak się dzieje miejscowe władze zlecają wykonanie rozbudowanych badań społecznych pomocnych w tworzeniu całkiem nowych trendów, które nadają kierunek i rozpędzają rozwój lokalnej gospodarki. Dokładnie to wydarzyło się w przypadku Szczecina.

Rzecz pod tytułem oferty pracy szczecin na egospodarka.pl jest niezbędna do poruszenia motoru przemian i zatrzymania społeczności w mieście. Dane statystyczne mówią jednoznacznie. Według informacji podawanych przez Work Service S.A. na 2014 rok perspektywy wzrostu gospodarczego są obiecujące zarówno dla Polski, jak i całej Unii Europejskiej. Stopa bezrobocia będzie się zmniejszać, mają powstać nowe miejsca pracy, a płace odrobinę wzrosną.

szczecin
Przygotowane przez: Lovepro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Władzom Szczecina bardzo zależy na odmianie obecnej sytuacji, przyciągnięciu ludności a także na lokalnym rozwoju gospodarczym.

Ponadto uruchomiono portal internetowy, który zachęca przedsiębiorców do inwestowania w Szczecinie. Znajdują się na jego łamach informacje o lokalnej gospodarce, uwarunkowaniach naturalnych, opinie przedsiębiorców, które działają na lokalnym rynku, informacje o uwarunkowaniach lokalizacyjnych i komunikacyjnych, atuty oraz atrakcje, a także niezwykle istotną strategię rozwoju miasta do roku 2025.

Strategia rozwoju Szczecina 2025, to bardzo ważny dokument. Do wykonania jej posłużyło wiele analiz i badań. Ów plan plan restrukturyzacyjny znakomicie wykorzystuje mocne strony i szanse wynikające z analizy SWOT, a zasadnicze kierunki zmian dotykają postępu społeczno-gospodarczego, czyli obszarów priorytetowych, które wymagają natychmiastowych zmian.
23/06/13, 08:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.