Mniej popularne kierunki wyprawy po Polsce, czyli dlaczego warto odwiedzić ciekawą Legnicę i jej okolice?

Od czasu do czasu słyszymy komentarze, że po zwiedzeniu Wawelu, Warszawy, Wrocławia, portu w Gdańsku i kilku innych sztandarowych miejsc, w naszym kraju nie ma już co oglądać. Jest to niezwykle krzywdzący pogląd, gdyż nasze państwo ma do zaoferowania o wiele więcej wybitnie interesujących miast, o których mało kto wie, a jeszcze mniej ludzi miało przyjemność je obejrzeć i poznać ich zakątki.


Legnica, zabytki,
Przygotowane przez: Serge Bystro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z takich miast jest właśnie miejsce w środkowej części województwa dolnośląskiego, położone w przepięknej okolicy złożonej z zachwycających pejzaży leśnych i zachęcających do miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zbiorników wodnych. Już w samym mieście naprawdę jest co zobaczyć, gdyż jest tam przepiękny rynek wraz z głównym obiektem- ratuszem, a nawet dwoma.

Nie ociągaj się - czytaj informacje (https://asmtechnology.eu/korzysci-ekonomiczne/), jeżeli zaintrygowały Cię treści artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Pod wskazanym linkiem znajduje się dużo detali.

Co niezwykle interesujące Legnica należy do małej grupy miast mogących się poszczycić dwoma ratuszami, a powodem, takiego stanu rzeczy jest zaadoptowanie starszego, zbudowanego w formie barokowej, na siedzibę rozpoznawalnego w całej Polsce teatru. Legnica ma do zaoferowania jeszcze sporo ciekawych i wartych zobaczenia obiektów. Jednym z wielu bezsprzecznie jest Pałac Opatów Lubiąskich, w którym obecnie znajduje się muzeum przedstawiające każdemu zainteresowanemu historię tego niepowtarzalnego miasta. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem architektury sakralnej to Legnica z pewnością powinna stać się kierunkiem jego podróży. Ilość świątyń chrześcijańskich jest tu bowiem tak liczna, że na zobaczenie każdej budowli nie starczyłoby dnia.


Legnica, starówka
Przygotowane przez: Serge Bystro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znajdziemy tam więc kościół ewangelicki, franciszkański, staroluterański, jezuicki i wiele, wiele innych. Zrozumiały jest strach, że w miejscu tak niepopularnym jak Legnica noclegi są czymś co szczególnie trudno odnaleźć. Jednakże nie będzie z tym większych problemów, gdyż jest tam wiele klimatycznych hoteli, które zapewnią nam wygodne warunki. Aby się w tym upewnić wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło: Legnica noclegi, a naszym oczom ukaże się mnóstwo ogłoszeń oferujących wolne miejsca, zapraszających do przyjazdu- sprawdź choćby Pałacyk. Gdy następnym razem będziemy, więc wybierać kierunek do podróży warto wyjść poza wszystkim znane sztandarowe miast takie jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk i Sopot i podjąć próbę udania się do nieznanych miejsc, których co ciekawe w Polsce jest niezwykle dużo. Kto wie może nasze serce zdobędzie taka, z pozoru średnio ciekawa Legnica i zechcemy wracać tam coraz częściej.
23/05/04, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.