Bankowość internetowa - co warto wiedzieć?

Obecnie sieć WWW odgrywa bardzo ważną funkcję, której nie sposób przecenić. Towarzyszy ludziom w codziennym życiu, stanowiąc zarówno źródło wiedzy i treści rozrywkowych, a także duże uproszczenie w codziennych zadaniach. Jakiś czas temu rozwiązania opierające się na Internecie dotarły również do sfery bankowości. Dla wielu ludzi było to idealne rozwiązanie. Dla tych, którym nowoczesne pomysły nie odpowiadają, w dalszym ciągu działa bankowość standardowa, opierająca się na faktycznie istniejących filiach banku i bezpośrednim kontakcie z zatrudnionymi tam ludźmi.
fragment karty kredytowej
Przygotowane przez: Ed Ivanushkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz więcej jest natomiast osób, które doceniają komfort załatwiania rozmaitych spraw bez wychodzenia z domu. Razem z rozwojem rozwiązań technicznych rośnie również poziom bezpieczeństwa transakcji internetowych i rozmaitych kont tworzonych za pośrednictwem Internetu. Pieniądz elektroniczny w znacznym stopniu zastąpił jego standardową postać. Coraz większa liczba banków tradycyjnych aktualnie udostępnia konto internetowe (więcej na bgz.pl) dla klienta.

Dla kogo bank on-line? Od pewnego czasu duża popularnością cieszą się banki działające tylko w Internecie. Ich specyficzną cechą jest to, że wszystkie procesy realizowane są tylko za pośrednictwem łącza. Nie jest to więc forma dla ludzi, którym do obsługi potrzebne są konsultacje z pracownikiem banku w filii. Co najważniejsze, bankowość on-line? to sfera, która wymaga od klienta umiejętnego odnajdywania się w Internecie. Nie jest więc dobra dla osób, które dopiero uczą się korzystania z komputera i Internetu. Z tej przyczyny przykładowo nieduża liczba osób starszych decyduje się na utworzenie i samodzielną obsługę takiego konta. Zazwyczaj odbiorcami są młodzi ludzie.


Pozostałe artykuły

Kiedy nieodzowny nam jurysta?

profesjonalna sala konferencyjna
Przygotowane przez: Jason Wohlford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy oskarżony ma prawo do adwokata. Czasami jednakże pojawiają się i takie przypadki, gdy to wcale nie trzeba być oskarżonym, aby wymagać wsparcia radcy prawnego.

Korzyści
Jeżeli chodzi o bank online, jest to pomysł posiadający dużo zalet. Najbardziej istotną z nich jest komfort. Użytkownik nie musi opuszczać domu w celu zrealizowania przelewu czy sfinalizowania innego rodzaju transakcji.

Nie zwlekaj - jeżeli spodobał Ci się ten wątek, to kompleksowy tekst da się także przeczytać pod wskazanym linkiem. Opisy stworzyliśmy dla Ciebie z przyjemnością.

Posiada również ciągły i szybki wgląd w swój stan konta i historię transakcji. Coraz częściej słyszy się również, że pieniądze przechowywane w ten sposób są bezpieczniejsze niż w przypadku tradycyjnej obsługi bankowej. Zachęcające w przypadku konta on-line jest również to, że zazwyczaj koszty są znacznie mniejsze niż w przypadku konta tradycyjnego. Nierzadko również jest możliwość bezpłatnego korzystania z każdego bankomatu.
22/03/23, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.