Obligacje skarbowe - zarabiamy duże pieniądze

Krajowe papiery wartościowe są na dzień dzisiejszy najlepszą metodą inwestowania. Gwarantują one przychody na stałym poziomie, zależnym od przedziału czasowego na jaki określona obligacja opiewa.
Obligacje przedsiębiorstw różnią się od akcji kilkoma głównymi elementami – te pierwsze gwarantują niski, ale stały i pewny zysk w czasie kilku lat i nie dają obligatariuszowi żadnych innych przywilejów --> szczegóły. Akcje za to mogą zapewnić duży zysk, ale też są obciążone pewnym niebezpieczeństwem. Akcje są wytwarzane przez spółki giełdowe, wierzyciele mający odpowiednio wysokie pakiety akcji mają również prawo do współzarządzania spółką i brania udziału w walnych zgromadzeniach.

Kryzys finansowy dotarł już do Europy. Inwestorzy, którzy ulokowali dużą część środków w akcje mogli stracić w tym okresie oszczędności całego życia.
inwestowanie
Przygotowane przez: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny też podstawowa zasada inwestorów zakłada lokowanie pewnego procenta środków w obligacje skarbowe. Taki sposób w znaczny sposób eliminuje poniesione straty w wyniku nieudanej inwestycji i jest wygodną asekuracją na wypadek załamania gospodarki. Jedyną sytuacją, w której emitent obligacji może nie wypłacić należności jest ogłoszenie bankructwa. Państwo, jako jedyny podmiot na rynku nie może tego zrobić. W krytycznej sytuacji może przestać emitować papiery wartościowe i dodrukować pieniądze w celu spłacenia długów.


Pozostałe artykuły

Oryginalny produkt finansowy banku BGŻ Optima lokata bezkarna budzi ciekawość użytkowników banku i nie tylko

Pieniądze
Przygotowane przez: hisks
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Banki widoczne na naszym rynku dokładają wszystkich wysiłków, ażeby sporządzać takie oferty, jakie przyciągną jak największą liczbę nowych użytkowników. Zarówno jeśli chodzi o założenie konta jak i o inne produkty bankowe takie jak na przykład kredyty czy lokaty, banki chcą ułożyć najkorzystniejszą propozycję, która spodoba się wielu osobom.


Wartość obligacji po określonym czasie powinna być wyższa, niż początkowo. Dlatego oprocentowanie jest większe od przewidywanej inflacji. Dzieje się tak dlatego, że pieniądz cały czas traci na wartości. Faktycznie znaczy to tyle, że na przykład dekadę temu, za sto złotych można było kupić więcej przedmiotów niż obecnie. Inflacja jest więc niezwykle istotnym czynnikiem mającym wpływ na opłacalność działania. O tym na pccinwestor.pl/faq/czy-inwestowanie-w-obligacje-jest-ryzykowne/

Dobrze jest zwrócić na to uwagę zakładając lokatę bądź konto oszczędnościowe w banku. Część banków oferuje bowiem oprocentowanie poniżej progu opłacalności inwestycji. Kusząco wyglądające oprocentowanie na reklamie tego rodzaju usługi (doradztwo w prowadzeniu działalności gospodarczej) finansowej mogą być więc zwykłym chwytem marketingowym, mającym na celu zyskanie klienta przez bank. Obecnie jednak przepisy co do lokat pieniężnych są na tyle konkretne, że taka sytuacja rzadko ma miejsce.
23/09/03, 08:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.