Wycieczka do Polski czyli co ciekawego oferuje nasz kraj zagranicznym turystom.

Polska to przepiękny kraj, wie o tym każdy, kto miał okazję ją porządnie zwiedzić. Doceniają to również zagraniczni turyści, których kilka milionów co roku przybywa do naszych ośrodków wypoczynkowych oraz miast. Sporo zabytków jest rozpoznawalnych na całym świecie, zachęcając turystów z tak odległych państw jak Japonia albo Izrael. Nasz kraj to także wspaniała, miejscami nienaruszona przyroda, która zachwyca swoim bogactwem i różnorodnością.


widok na Zamek Wawelski
Przygotowane przez: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz oferta turystyczna naszej krainy jest tak ogromna, że ciężko może być wszystko obejrzeć w czasie jednego, nawet bardziej długiego pobytu. Dlatego też udając się w podróż do Polski powinno się zrobić sobie wcześniej plan, co chciałoby się zobaczyć- Jeśli ktoś będzie miał takie możliwości i lubi dużą samodzielność, to najlepszym rozwiązaniem dla niego będzie odwiedzenie polskich krain samemu. Przy niewielkim wysiłku da się bez żadnego problemu zarezerwować kwatery w każdym miejscu, jakie chciałoby się zobaczyć, a dzięki temu można być zupełnie niezależnym od reszty turystów.

Rzecz jasna jeżeli ktoś nie ma możliwości, aby się zająć organizacją zwiedzania na własną rękę, to będzie mógł skorzystać z oferty biur podróży i agencji turystycznych, jakie takie usługi oferują. W zdecydowanej większości przypadków tego typu zorganizowane wyjazdy obejmują wszystkie najważniejsze punkty na mapie turystycznej naszego kraju. Niekiedy zwiedzanie Polski można podzielić na parę etapów - na każdym wyjeździe jednorazowo będzie się zwiedzać jakiś wybrany region, przykładowo Małopolskę lub Pomorze, przez co można znacznie lepiej poznać atrakcje danego regionu i specyfikę tych niezwykłych okolic-


Warszawa
Przygotowane przez: Radek Kołakowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kilka z nich jest niezbędnych dla każdego turysty, i nie da się potwierdzić, że się poznało Polskę jeśli się ich nie widziało, a są to Kraków, Warszawa, Wieliczka i Oświęcim. Ale do obejrzenia w naszym kraju jest znacznie więcej, kuszą przecież przepiękne jeziora i zamki na Mazurach, zabytkowe starówki w Poznaniu, Zamościu czy Wrocławiu, a także nadmorskie plaże i górskie szlaki w Tatrach.
20/05/15, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.