Skuteczne sposoby na stres

Jesteś wycieńczona pracą lub nauką? Masz za wiele na głowie i odczuwasz, iż stres zaczyna zjadać Twe zdrowie? Musisz się odprężyć. Tylko w jaki sposób?


Jeżeli pokłady Twej wewnętrznej energii są na wyczerpaniu, Ty zaś nie masz siły aby realizować to, co sobie uplanowałeś wiedz, że nadszedł czas na odpoczynek.


Spłata długów
Przygotowane przez: Fredrik Alpstedt
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czas na wypoczynek szczególny, to znaczy szybki oraz efektywny.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź jeszcze ten link. To bez dwóch zdań ta propozycja, na której odnajdziesz inne tego typu informacje!

Sposób pierwszy - oddychaj. Odpowiesz zapewne, iż robisz to przez 24h/24h. To prawda, oddychasz, jednakże musisz pamiętać o, że między innymi w jodze i medytacji oddychanie gra newralgiczną rolę. Umiejętne treningi wdechowe prędko pomogą uregulować Ci pracę nerwowego ośrodka, usuną uporczywe migreny, zaś Twój mózg dostanie życiodajny tlen. Swą chwilę odpoczynku zacznij przeto od na pozór zwykłego oddychania.


Papier
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Pozostałe artykuły

Wycena opcji powinna być dokładnie przeprowadzona

aktuariusz
Przygotowane przez: swimboy1
Prace na finansach będą niesamowicie ważne


Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że wszędzie tam, gdzie w grę wejdą pieniądze, musimy się liczyć z podjęciem ryzyka. Czasami jest ono mniejsze, czasami znaczniejsze, ale zawsze istnieje szansa, że stracimy na jakiejś inwestycji, przez to właściwie będzie, jeśli już na samiutkim początku, będziemy mieli gwarancję tego, jak wielkie jest to ryzyko oraz jak wiele może nas ono wynieść.


Kolejna rada - uśmiechaj się, chociażby do siebie samego. Obniżysz w ów sposób częstość uderzeń serca, zmniejszysz napięcie jak też mimowolnie uciszysz organizm. Spójrz na własną roześmianą buzię w lustrze czy po prostu radu się z czasu relaksu, jaki właśnie ma miejsce. A może zrelaksuje Cię kilka godzin w SPA? Basen, łaźnia parowa, masaże - z pewnością każdy znajdzie tu coś w sam raz dla siebie. Ostatnia rada brzmi - nie zaśmiecaj - własnego stanowiska pracy i umysłu. W czasie, kiedy potrzebujesz się zrelaksować, postaraj się maksymalnie uładzić otoczenie, w którym się w tym momencie znajdujesz.


Zrób to po to, ażeby jak najmniej niepożądanych impulsów docierało do Twej świadomości. Brzęczący telefon, spóźniona Faktura albo szeleszczące kartki nie będą Cię wtedy rozpraszać, Ty zaś po prostu "wyłączysz się" i odpoczniesz.
22/02/05, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.