By znaleźć zatrudnienie, musimy umieć szukać. Jak robić to skutecznie?

Nim skreślimy CV jak też udamy się na rozmowę w sprawie pracy, powinniśmy odnaleźć pracodawcę, który potrzebuje pracownika.


Jak to zrobić? Na pewno nie można koncentrować się wyłącznie na propozycjach opublikowanych na witrynie urzędu pracy.
magazyn
Przygotowane przez: inplusPR
Na podstawie: www.inplusPR.pl


Owe witryny mają zwykle wewnętrzną wyszukiwarkę - starczy w nią wpisać wybrany zawód, przykładowo szlifierz. Jednakże nasze poszukiwania powinny być o wiele bar­dziej dynamiczne. Powinniśmy udać się w teren oraz dotrzeć do ewentualnych pracodawców. Dość wiele przedsiębiorstw szuka pracowników, nim jeszcze pobuduje obiekt w konkretnym mieście, dlatego musimy analizować prasę pod kątem rynku pracy, nie zaś jedynie zawartych tam ogłoszenia. Możesz też zapytać o pracę przyjaciół czy ogłosić się w sieci jako osoba poszukująca pracy.


Twitter
Przygotowane przez: studio PRowokacja
Na podstawie: studio PRowokacja


Jeśli już idziemy na rozmowę kwalifikacyjną, warto się do niej dobrze przygotować, zarówno pod względem stroju, jak również zebrania najważniejszych wiadomości. Nasz ubiór musi być czysty jak też dobrany do typu realizowanej pracy. Mężczyzna, który ma wykonywać pracę jako mechanik , nie może przybyć w gajerze.

Na niniejszej stronie jest dużo użytecznych wiadomości, jednak szybko sprawdź także inne szczegółowe informacje przeliczenie emerytury. One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Kostium nie powinien przewyższać przyszłego stanowiska pracy. Musimy również unikać mocnego makijażu oraz wyzywającego ubrania. Podczas gdy wkraczamy do gabinetu prawdopodobnego chlebodawcy, od razu należy się przedstawić imieniem i nazwiskiem, po czym należy powiedzieć, w jakiej sprawie przyszliśmy.
Następnie czekamy przy wejściu do czasu, aż chlebodawca zaproponuje, żebyśmy usiedli. Pamiętać warto o tym, że to pracodawca pierwszy się z nami wita. Jedynie on podać nam może rękę na przywitanie, Tobie tego czynić nie wolno.
22/02/26, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.