Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Jak pokazują badania, aż 42 % rodaków wykazuje brak zainteresowania książką. Wyniki te nie brzmią optymistycznie, gdyż człowiek wychowany wyłącznie przez „szklany ekran” bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta
książki. Dlaczego? Ponieważ czytanie bardzo pozytywnie wpływa na ludzki rozwój.
Przygotowane przez: Mark Turnauckas
Na podstawie: http://www.flickr.com
To prawda - jeśli chwycimy do ręki książkę, w parę chwil zorientujemy się, iż nie jest to zabawa łatwa, lekka i przyjemna. Potrzebuje choćby szczątkowej wyobraźni. Świat przestawiony w postaci przedstawione za pomoc czarno białych znaczków, musimy ożywić dopiero naszym umysłem. Och, tak łatwo jest włączyć telewizję, w której słowo zastąpione jest w znacznej mierze obrazem, a wyobraźnia może nadal korzystać z długiego urlopu.
Telewizja nie pozwala nam na samodzielne myślenie. Niczego nie musimy sobie wyobrażać lub dochodzić do czegoś drogą naturalnej refleksji. Wszystko mamy podane: zarówno miejsce, czas, bohaterów. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu mamy dużo więcej swobody. Sami obsadzamy role, planujemy tło i kierujemy akcją. Każdy scena powstaje w naszej głowie. Interesująca książka pobudza i ożywia umysł.
Przygotowane przez: zenjazzygeek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czytanie równocześnie wymaga zdolności językowych, jak i je rozwija, gdyż jest mocno związane z mówieniem i pisaniem.
Zobacz tu, sprawdź ofertę (
http://www.proformasport.pl/) naszej firmy a na pewno przeczytasz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!
Tych, którzy nie czytają nic albo niewiele, bez trudu można poznać. Ujawniają się częstym używaniem zwrotów typu: „Właściwie wiesz, o co mi chodzi”, „No… ten...”. Zacinają się, stękają, zastępują słowa gestami lub imitują
dźwięki. Opis ludzi i przeżyć, emocji ograniczają do słowa „fajny” lub „okej”.