Sprawdź, jak szybko i bez żadnych trudności rozliczyć swój PIT za poprzedni rok!

Rozliczanie PIT-ów to regularny obowiązek, który musi wypełnić każdy z nas co roku. Zwykle mamy z tym sporo kłopotów z zabraniem się za rozliczenie PIT-a - tymczasem okazuje się, iż zwykle nie ma zupełnie się czego bać i jeśli tylko nie masz żadnych skomplikowanych rozliczeń i pracujesz na przykład na jednej umowie o pracę, wówczas bez wątpienia będziesz w stanie samodzielnie obliczyć wysokość należnego podatku.


Dzisiaj dla pewności radzimy, jak to dokładnie zrobić - z naszym artykułem na pewno nie będziesz miał już żadnych kłopotów!


Krok pierwszy - ściągnij właściwy program do rozliczania


W dzisiejszych czasach w internecie można znaleźć praktycznie wszystko - również proste i bardzo intuicyjne w obsłudze programy, dzięki którym rozliczysz PIT. Aby to zrobić, musisz po prostu znaleźć w sieci program, dzięki któremu rozliczysz PIT 2017 - jeżeli zainstalujesz go na swym komputerze, możesz właściwie od zaraz zabierać się do pracy - najlepszy pit za 2016 online. Możesz również znaleźć stronę internetową, na której rozliczysz PIT za 2016 online, bez konieczności ściągania żadnego programu - wówczas wszystko zdecydowanie będzie jeszcze prostsze.


flaga UE
Przygotowane przez: www.GlynLowe.com
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Godne uwagi oferty pracy za granicą związane z wysokim wynagrodzeniem

firma
Przygotowane przez: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, że dla niektórych osób wysokie wynagrodzenie jest niezaprzeczalną podstawą, aby postawić na daną posadę.


pit 2017
Przygotowane przez: Dimitris Karkanis
Na podstawie: http://www.flickr.com


Krok drugi - wprowadzenie swych danych i podstawowe informacje


Na początku program poprosi Cię o wprowadzenie Twoich danych - jeśli to zrobisz, od razu będziesz mógł przejść do następnej planszy, gdzie musisz podać, na jakiej umowie jesteś zatrudniony w zeszłym roku i czy przysługują Ci jakieś konkretne ulgi lub odliczenia - użyteczne źródło. Następny krok to wpisanie liczb obrazujących Twoje zarobki - wtedy musisz mieć pod ręką rozliczenia PIT otrzymane od pracodawcy - wtedy zdecydowanie bez najmniejszego problemu poradzisz sobie z wypełnieniem poszczególnych pól. W dodatku większość programów precyzyjnie wskazuje, informacje z których pól musisz przepisać do swojego zeznania podatkowego. Jeśli robisz to wystarczająco dokładnie, bez wątpienia wszystko będzie policzone w jak najlepszym porządku.


Krok trzeci - wszystko skrupulatnie sprawdź


Po uzupełnieniu powyższych danych będziesz musieć dodatkowo wskazać, czy rozliczasz się razem z małżonkiem czy nie i czy, a jeżeli tak to jakie konkretnie ulgi podatkowe Ci przysługują. Jeśli wskażesz te informacje, na ekranie pokaże Ci się informacja o tym, czy Twój PIT 2017 ma nadpłatę czy niedopłatę. Kolejnym krokiem jest możliwość wskazania organizacji, na rzecz jakiej chciałbyś przekazać jeden procent swojego podatku - z pewnością warto to zrobić, bo nic przy tym nie tracąc można pomóc potrzebującym ludziom.


Krok czwarty - wysłanie PIT


Jeśli wszystko skrupulatnie sprawdziłeś, wówczas na pewno możesz już wysłać swoje rozliczenie - wystarcza do tego połączyć się on-line ze stroną Ministerstwa Finansów.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, poznaj dodatkowe wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (https://pieczatki.pl/rybnik/), odnajdziesz tu analogiczne informacje.

Jeśli to zrobisz, nie będziesz musiał w ogóle wychodzić z mieszkania aby rozliczyć swój PIT - to zdecydowanie ogromne ułatwienie, z którego warto skorzystać.


Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, właśnie rozliczyłeś samodzielnie swój pierwszy w życiu PIT - nasze gratulacje!
24/03/03, 09:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.