Wspólne przejazdy pomiędzy miastami

Współcześnie koszty poruszania się w obrębie kraju są dosyć duże. Wynika to głównie ze stale rosnących cen paliwa, przez co podróżowanie autem często przestaje być opłacalne. Z kolei bilety na autokar i kolejowe także drożeją. W tych przypadkach często istnieją zniżki w cenie biletów dla różnorodnych grup, takich jak przykładowo studenci. Po ukończeniu studiów jednak powstaje kłopot wysokich cen. Na ratunek przychodzą różnego rodzaju firmy autobusowe, oferujące tanie bilety na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.

Podróżowanie z bagażem
Przygotowane przez: Holly Hudson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób ceni sobie jednak wygodę, jaką daje podróż autem. Nieliczni decydują się więc na podróże autostopem, ale aktualnie coraz mniejsza liczba właścicieli samochodów decyduje się na zabieranie tego typu osób. Wypływa to z tego, że wiele osób woli unikać ewentualnego zagrożenia, a poza tym darmowe podwożenie się nie opłaca. Wymyślono więc ideę wspólnych przejazdów po wcześniejszym skontaktowaniu się (czytaj czym jest carpooling). Z pomocą przyszedł Internet i specjalne witryny do tego stworzone. Jazda razem jest sposobem na oszczędzanie czasu i gotówki.

Portale do umawiania się na wspólne przejazdy
W sieci WWW stworzono specjalne portale, na których odwiedzający poszukują zarówno właścicieli aut posiadających wolne miejsce w samochodzie, jak i przyszłych pasażerów. W ostatnim czasie ta forma umawiania się i przemieszczania zyskała dużą popularność. Wykorzystywana jest przede wszystkim przed młodych ludzi, w szczególności studentów. To oni zwykle przemieszczają się w granicach kraju, na przykład wracając do domu w wakacje czy na weekend, a przy tym chcą zaoszczędzić. Porozumiewają się więc z użyciem tego typu portali na przejazd wybraną trasą danego dnia.

Cena i zagrożenia
E-autostop jest metodą na oszczędność pieniędzy przeznaczanych na paliwo samochodowe.

Czy szukasz na stronie tanie noclegi we Włocławku czegoś wyjątkowo ciekawego? Zapraszamy w takim razie do kolejnego artykułu. Trzeba tylko wejść w ten link.

Klienci danej witryny internetowej umawiają się między sobą zarówno na trasę podróży, jak i na koszt. Właściciel płaci więc dużo mniej niż w sytuacji gdy przebywałby tę samą trasę samodzielnie. Rzecz jasna każda forma autostopu, również ta internetowa, łączy się z pewnym niebezpieczeństwem. Nigdy nie można mieć bowiem pewności, że osoba umówiona przez internet jest rozsądna i nie ma złych zamiarów. Dla większego bezpieczeństwa zawsze warto wcześniej porozmawiać dłużej z daną osobą przez sieć.
Przygotowane przez: k.s.
20/10/25, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.