O czym nie powinien zapomnieć startujący właściciel firmy – krótki poradnik

Zakładanie swojej firmy nie jest proste. Powinniśmy dopełnić licznych formalności, wymagany jest kapitał początkowy oraz szczypta… szczęścia. O czym ponadto nie powinniśmy zapomnieć?


Logo
Przygotowane przez: Pete
Na podstawie: http://www.flickr.com
Swoja działalność gospodarcza zaczyna się tłumacz przysięgły elbląg konceptu. Teoretycy biznesu nie mają wątpliwości – skuteczna działalność bazuje na wyjątkowym produkcie. Powinien reagować na oczekiwania klientów i zaspokajać je. Najlepiej, by wypełniało niszę na rynku, a więc stanowiło towar lub usługę, której dotychczas nikt nie proponował. Sam koncept to jednakże dopiero początek. Nasz produkt, choćby byłby wysokiej jakości, nie przykuje uwagi klientów, jeśli nie zadbamy o jego należyte opakowanie. Pamiętajmy o znaczeniu odcieni – czerń pasuje do towaru luksusowego, niebieski – do towarów dedykowanych dla dzieci, zieleń – do tych produkowanych w sposób naturalny, a pomarańczowy – do firm, które chcą zaakcentować swoją nowoczesność. Decydując się na kolorystykę opakowania, nie zapominajmy, że powinna ona uzupełniać logotyp, czyli znak towarowy (sprawdź informacje na ten temat). Warto delegować jego przygotowanie profesjonalnemu grafikowi. Dzięki temu będzie ono oryginalne, przyciągnie uwagę potencjalnych klientów i umiejętnie nawiąże do charakterystyki produktu.


Sam znak towarowy to jednak nie wszystko. Powinniśmy zadbać o jego zagwarantowanie. Prawo ochronne na znak towarowy jest po stronie jego posiadacza i nakłada kary dla tych, którzy próbują go sobie zawłaszczyć. Powinniśmy jednakże nie zapominać, że samo delegowanie zaprojektowania znaku towarowego nie oznacza jego zabezpieczenia. Jeśli zakładamy firmę na Pomorzu, wpiszmy w wyszukiwarce hasło „biuro patentowe Gdańsk”, a uzyskamy adres najbliższej siedziby. Na miejscu uzyskamy wszelkie informacje, a urzędnicy wyjaśnią, jak funkcjonuje prawo ochronne na znak towarowy. Spis placówek znajdziemy też na witrynie online Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Musimy jedynie kliknąć w obszar wyszukiwań i wpisać frazę „biuro patentowe Gdańsk”. Uzyskamy nie tylko dane urzędów, ale również wiadomości o różnego rodzaju ventach, konferencjach oraz linki do publikacji poświęconych zagadnieniu.
23/06/24, 22:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.