W jaki sposób międzynarodowe koncerny i korporacje będą wykorzystywały umiejętności oraz potencjał polskich pracowników

Polska jest znana z wysokiej klasy specjalistów z wielu dziedzin, o tym wiadomo nie od dzisiaj. Doceniają to światowe korporacje, które coraz chętniej zatrudniają rodaków, zauważają to również krajowi przedsiębiorcy.


serwis www
Przygotowane przez: Andrew Feinberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zresztą dzisiaj, w epoce skomplikowanych powiązań biznesowych tak naprawdę często nie wie się do końca, w jakiej firmie będzie się pracować. Nawet jeśli ma ona nazwę po polsku, lokal w jednym z naszych miast i płaci w naszym kraju podatki to nie będzie znaczyło, że jej właścicielem nie jest któryś z zagranicznych inwestorów. Współcześnie bardzo często sytuacja wygląda tak, że zagraniczne przedsiębiorstwa mają własne filie w naszym kraju, zatrudniając jednocześnie najlepszych specjalistów dostępnych na rynku. Bardzo często osoby takie mają angielskie nazwy stanowisk pracy, na przykład product engineering manager czy też IT administrator. Taka praktyka jest powszechna w firmach mających międzynarodowy kapitał, w których angielski jest głównym językiem porozumiewania się, lecz sporo przedsiębiorców z naszego kraju także takie obyczaje zaczyna wprowadzać u siebie. Dzięki niskim kosztom pracy i wysokiej klasy specjalistom bardzo dużo firm zaczęło się decydować na uruchomienie w naszym kraju centrów do obsługi outsourcingowej.

firma
Przygotowane przez: MBWA PR
Na podstawie: http://www.flickr.com
Otwierane są one najczęściej w dużych akademickich miastach, w jakich nie będzie kłopotów z dostępnością do wykształconych, młodych ludzi, którzy będą chcieli związać się z międzynarodowymi korporacjami.

Przeczytaj ten polecany serwis www, a przekonasz się, że zawarte w nim wiadomości są niezwykle ciekawe, ponieważ to ta sama tematyka, co w tym wpisie.

Początkowo były to przeważnie firmy które działały w controllingu i finansach, w polskich oddziałach tworzono zespoły pracowników odpowiedzialne za obsługę klientów z wielu innych krajów. Często mogło się to wiązać z koniecznością pracy w godzinach, w jakich się pracuje w kraju klienta, ale dzięki temu można było liczyć na atrakcyjne zarobki. W ostatnich latach coraz większe znaczenie mają również usługi typu it outsourcing in poland. Po specjalistach z obszaru finansów również nasi inżynierowie od informatyki mają bardzo dużą renomę na światowych rynkach, i ilość podmiotów która takie usługi oferuje bez przerwy rośnie.
24/02/11, 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.