Co można przy sobie nosić na co dzień czyli zalety malutkich, lecz przydatnych kart survivalowych.

Wiele osób trzyma przy sobie co najmniej parę kart i dokumentów. Większość z nich ma wymiar podobny do tradycyjnych kart bankomatowych, ostatnio stało się to standardem z powodu uniwersalności i praktyczności. Do tego wszystkiego dołączyć również może jeszcze jedna karta, przez wielu uważana za najbardziej ważną ze wszystkich.

Co prawda podczas codziennych dni mało kto będzie ją doceniał, lecz trafiają się okoliczności, gdy nawet może pomóc w uratowaniu życia. Niektórzy już się pewnie domyślili, że chodzi o kartę przeżycia, a ci, którzy nie wiedzą, czym ona jest, powinni się zapoznać z dalszą częścią artykułu. Generalnie karta przeżycia, to kawałek blachy z wyciętymi w niej otworami i obrobionymi końcami. Wymiarowo karta ta będzie doskonale pasować do wszystkich portfeli, bo jest dokładnie taka sama jak dowody osobiste, prawa jazdy czy karty bankomatowe. Nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca, mało waży, a w wielu sytuacjach może być naprawdę przydatna, bo zapewnia to samo, co dobrej klasy wielofunkcyjny nóż.

Pozostałe artykuły

Militaria dostępne online - saperki oraz kombinierki Leatherman.

survival
Przygotowane przez: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
W sklepie internetowym z militariami kupić można m.in saperki i kombinierki - multitool leatherman.
W sklepie internetowym znajdują się małe, lekkie, wielofunkcyjne saperki z kilofem, kompasem, otwieraczem oraz pokrowcem. Saperki wykonane są przez angielską, renomowaną firmę. Saperki wykonane są z wysokiej jakości stali, pomalowanej farbą co czyni ją odporną na wszelkie warunki pogodowe.Składane saperki wykonane są z solidnego metalu pokrytego warstwą matowej farby zabezpieczającej.


Rzecz jasna używanie różnych narzędzi czy noża będzie znacznie bardziej wygodne, bo są dużo większe i prościej się je trzyma. Lecz karta survivalowa z założenia nie będzie służyła do robienia wszystkich prac, ale do tego, aby mieć jakąś pomoc w awaryjnych sytuacjach.

Dobre modele umożliwiają przede wszystkim otwieranie butelek i puszek - to akurat może się przydać i na biwaku, i w czasie towarzyskich spotkań na ognisku. Lecz może również służyć w charakterze noża, paro centymetrowym ostrzem wbrew pozorom można naprawdę dużo przeciąć. W ten nieduży kawałek blachy projektanci upchnęli także kilka bardzo przydatnych narzędzi. Znajdzie się więc tam śrubokręt, klucz motylkowy i wielokątny, a także nieduża piłka, która mimo że będzie miała zaledwie kilka centymetrów, to jej ostrze jest naprawdę ostre.

Ta rekomendowana strona (http://www.zygzakrent.pl/rowery-elektryczne-harklowa/), zawiera pokrewne dane na omawiany wątek, więc nie czekaj, a poznaj szczegółowo wiadomości na to zagadnienie.

Karty takie sprzedawane są przez liczne sklepy i w pierwszej chwili wszystkie będą wyglądać tak samo, jednak istotne jest, aby zrobiono je z porządnej, hartowanej stali, bo wtedy będą mogły długo służyć.

--> wyślij wiadomość
21/06/18, 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.