Dokąd w góry z dzieckiem, czy to rozsądne

Które góry są dobre na wyjazd z maluchem, które szlaki dobrać, atrakcje dla maluchów w górach, polecone stancje przyjazne dzieciom - w Gorcach, Karkonoszach, Beskidach, Tatrach. Na pytanie, czy warto jechać z maluchem w góry, nasza zdecydowana odpowiedź brzmi: TAK. A jeżeli zastanawiacie się, które góry wybrać na wyjazd z dzieckiem: niemowlakiem, 2-latkiem, parolatkiem lub nastolatkiem - spróbujemy pomóc Wam i coś podpowiedzieć. Znajdziecie tutaj zarówno stosowne dla dziecka szlaki w górach (również z wózkiem bądź nosidełkiem), jak też bezmiar atrakcji dla dzieci, jakie oferują rozmaite rejony górskie.

poranek w górach
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Karkonosze ze względu na wielką ilość dodatkowych atrakcji dla dzieci jak też liczne dosyć łatwe, acz ciekawe szlaki, polecamy na ekskursje już z kilkuletnimi dziećmi. Są również szlaki trudniejsze, odpowiednie dla 8-latka, a nawet takie, na których możesz spróbować wysokogórskiej wspinaczki po łańcuchach (dla młodzieńców) - Trzy Sosny. To też odpowiednie miejsce na wędrówki z potomkiem w nosidle - sporo jest tras łagodnych i niezbyt długich, ale atrakcyjnych widokowo. Jeśli chcecie kluczyć po karkonoskich szlakach z dzidzią w wózku, niestety nie znajdziecie zbyt wielu odpowiednich do tego tras. Trzylatek to dziecko wg wielu rodzicieli w "najtrudniejszym" wieku do górzystych włóczęg (zbyt ciężki, aby go nieść, a sam zbyt daleko nie zawędruje).

Zaciekawił Cię ten rzetelny tekst? Pragniesz zobaczyć jego dodatkowe źródło? Zatem chcielibyśmy zasugerować Ci przejrzenie następnej witryny.

Dla takiego malca w Karkonoszach też znajdzie się jednak trochę atrakcji - dla przykładu wjazdy wyciągami krzesełkowymi, Park Dinozaurów w Karpaczu. Część Karkonoszy obejmuje Karkonoski Park Narodowy, z gęstą siecią ładnych, urozmaiconych tras i ścieżek dydaktycznych, przynależny do rezerwatu biosfery UNESCO. Żyją tu między innymi głuszce, cietrzewie, wiele gatunków gacków. Jest w tej okolicy również wiele tras rowerowych, niektóre dla całej rodziny, inne ogromnie trudne. Najbardziej znane miejscowości Karkonoszy to Jelenia Góra (najogromniejsza), Szklarska Poręba, Karpacz.


Pozostałe artykuły

Karkonosze - fajny kierunek na wakacyjny pobyt lub kilkudniowy wypad

pensjonat w karpaczu
Przygotowane przez: lagalag15
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tym artykule pragnęlibyśmy zachęcić was na wyjazd w cudowne polskie góry jakimi są Karkonosze. Znajdziecie tam mnóstwo wariantów aktywnego spędzenia wolnych chwil. W tym pięknym regionie czekają nie wyłącznie górskie szczyty, fantastyczne wodospady, lecz też wiele interesujących zabytków.

rodzina
Przygotowane przez: Future PR
Na podstawie: Future PR
Tak Karpacz, jak również Szklarska Poręba to miejscowości nadzwyczaj rozległe, a przede wszystkim "długie". Więc jeżeli jedziemy z małym potomkiem w wózku czy kilkulatkiem, lepiej wyselekcjonować na noclegi Szklarska Poręba punkt położony dosyć blisko tras. W przeciwnym wypadku będziemy musieli bądź dojeżdżać wozem, albo "przebić się" poprzez całą miejscowość z wózkiem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę wyrażenie pokoje Szklarska Poręba żeby znaleźć wiele interesujących punktów noclegowych - Trzy Sosny.
21/12/30, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.