Czy warto kupować książki mówione? Jakie mamy typy tej książki mówionej?

Audiobook to po prostu książka mówiona, co oznacza nagranie dźwiękowe, które zawiera odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej. Tego typu książka jest zapisana przeważnie na płycie kompaktowej albo mp3, coraz mniej często spotyka się ją w formie kasety magnetofonowej. W Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej zainteresowanie audiobookami stale wzrasta, możemysię spodziewać, że i podobne tendencje dostrzegalne będą i Polsce.

Audiobooki spotkać można w czterech odmianach. Jedną z nich jest syntezator mowy.

Przeczytaj ten interesujący artykuł a jeżeli interesuje Cię więcej informacji na omawiany temat to odkryj więcej tu (https://pkrajewski.pl/przemysl/) - znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

To faktycznie najsłabszy typ słuchowiska, dodatkowo denerwujący na dłużej. Wybrać go powinniśmy, kiedy nie mamy innej metody, gdy nie istnieje inny sposób na kupno interesującej nas książki. Kolejnym typem jest lektor. Wyważony, spokojny głos lektora jest najlepszy w pozycjach naukowych, poradnikowych lub biznesowych. Nie jest odpowiedni za to w literaturze pięknej, ponieważ jest zbyt małe emocjonalne zaangażowanie. Jeśli zaś chodzi o literaturę piękną, najbardziej odpowiedni będzie głos aktora.

telefon ze słuchawkami
Przygotowane przez: athriftymrs.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zakupując książkę nie można się sugerować tym, czy preferujemyczy nie danego aktora. Jego głos w audiobooku, a gra aktorska w filmie, to całkowicie dwie inne kwestie. Niejeden aktor, za jakim przepadacie może was zawieść, w ten sposób, aktor zupełnie nieznany lub taki, którego nie preferowaliśmy może was naprawdę miło zaskoczyć. Bardzo często pojawia się także audiobook, w którym to autor czyta własną książkę. To chyba najlepszy sposób na książkę czytaną. Powstaje coraz większa ilość tego rodzaju książek, ponieważ jest nimi duże zainteresowanie.


Pozostałe artykuły

Z jakich powodów niektóre z gier stają się kultowymi, uwielbianymi przez grających produkcjami.

kościół
Co roku na rynku pojawiają się dziesiątki nowych gier, lecz jedynie niewielu produkcjom może się udać osiągnąć prawdziwy sukces. I gra taka nie tylko bardzo dobrze się sprzedaje, ale też każde kolejne wznowienie powoduje ogromne emocje u grających, jacy nie będą mogli się doczekać kolejnej części.

Możemy znaleźć publikacje z każdej dziedziny, od nieskomplikowanych poradników poprzez książki sensacyjne, po bardziej ambitne jak Lux Perpetua audiobook. Zobacz sam . Nowe audiobooki są świetne jakościowo, dobrej jakości dźwięku.

Czy wiesz, gdzie jeszcze można znaleźć inne tego rodzaju wiadomości? Jeśli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść zaprezentowanego w tamtym miejscu materiału.

Na rynku jednakże można wyszukać także audiobooki tworzone dla niewidomych dawno temu, gdyż w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Możemy je aktualnie zakupić, gdyż są przerobione na format mp3. Jednakowoż, od takich utworów wymagana jest cierpliwość, gdyż kiepska jakość oraz słaby dźwięk powodują, iż tego rodzaju nagrania są dla prawdziwych pasjonatów.
21/06/10, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.