Przed zaczęciem pracy trzeba dowiedzieć się wszystkiego na temat wynagrodzeń , a także urlopu wychowawczego

Jesteś nowicjuszem na rynku pracy? Jeśli tak, to powinieneś już teraz dowiedzieć się kilku podstawowych kwestii, jakie z całą pewnością okażą się dla Ciebie potrzebne w przyszłości. Mnóstwo osób bagatelizuje ten temat przed podjęciem pracy - nie wiedząc o tym, iż niewiedza nigdy nie jest należytym argumentem w czasie rozmowy z prezesem.


Wskutek tego każda
dokumenty
Przygotowane przez: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
osoba chcąca podjąć pracę powinna dowiedzieć się czym tak naprawdę jest wynagrodzenie brutto (więcej - wFirma), gdyż mnóstwo osób ma z tym gigantyczny kłopot. Krótko mówiąc płaca brutto jest to zapłata przed odliczeniem jakichkolwiek podatków i zrzutek na ubezpieczenie społeczne. Sporo ludzi ma nadzieję, że ta suma będzie wpływać na konto każdego 10-tego dnia miesiąca. Niestety tacy pracownicy są w dużym błędzie i mogą przeżyć duże zawiedzenie, jeśli zobaczą jak dużo pieniędzy wpłynęło na rachunek rozliczeniowy. Dlatego też powinniśmy skorzystać z kalkulatora internetowego, który pomoże nam policzyć wynagrodzenie netto, czyli tak zwane honorarium na rękę. Istotną sprawą jest także wynagrodzenie chorobowe, które zwykle jest inne, niż standardowe.

Ciekawisz się owym tematem? Czytaj zatem dalej program e-pity o tym wątku w kolejnym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Więcej: wynagrodzenie chorobowe. Jeżeli zatem pragniemy dowiedzieć się jak wiele pieniędzy wypracowaliśmy za czas, gdy byliśmy niezdolni do pracy to także powinniśmy skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronach online.
segregatory z dokumentami
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Jak wiadomo, wpływ na taką wypłatę ma wiele różnych aspektów, w związku z tym obliczone wynagrodzenie powinno być dla nas wyłącznie pewną podpowiedzią.


Młode kobiety chcące zacząć pracę powinny też dowiedzieć się na jakich zasadach można pobierać urlop wychowawczy ZUS, a także komu przysługuje. W zasadzie na tego typu urlop może pójść każdy, jednak za ten czas nie będzie przysługiwać nam wypłata. Niezbędne informacje - poradnik.wfirma.pl/-skladki-zus-za-przedsiebiorce-na-urlopie-wychowawczym-oplaci-panstwo. Istotną sprawą jest natomiast to, iż będziemy mieli zapłacone wszelkie składki i świadczenia.
Nie zapomnij o tym, że to Ty musisz poznać swoje prawa przed zainicjowaniem pracy. Jest to niezmiernie istotne, o ile nie zamierzamy być później rozczarowani. Wielokrotnie się zdarza, że ludzie są tak zafascynowani podjęciem pracy, iż zapominają o najbardziej podstawowych kwestiach, z niedopełnienia jakich mogą zostać wyciągnięte konsekwencje.
20/07/16, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.