W jaki sposób wybrać godna zaufania kancelarię prawną?

Bywa, że zdarzają się chwile w których trapi nas jakiś problem natury prawnej i nie wiemy do kogo się zwrócić o pomoc. Do adwokata czy radcy prawnego? Czym różnią się od siebie te dwie profesje? Wskazane jest zgłębić tę wiedzę, wtedy zaoszczędzimy czas, fundusze i niepotrzebne emocje.


Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej ,mianowicie:
* udzielaniu porad prawnych,
* przygotowywaniu opinii prawnych,
* opracowywaniu projektów aktów prawnych,
* występowaniu przed sądami i urzędami.

Z podaniem różnic między zawodem radcy prawnego, dużo osób ma kłopot z racji iż w ciągu minionych lat dało się zauważyć skłonność zacierania różnic między dwiema profesjami. Niekiedy jest błędnie postrzegany jako doradca prawny, który nie bierze udziału w bezpośrednich sprawach. W końcu nadeszła chwila w której uprawnienia radców i adwokatów w zasadzie niczym się nie różnią ,co więcej radca ma prawo (kancelaria prawna częstochowa) nas reprezentować w sprawach cywilnych, rodzinnych oraz administracyjnych.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź przykłady opublikowane tutaj. Na pewno znajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

Praca radcy prawnego opiera się na ogół na udzielaniu porad prawnych, przygotowywaniu opinii prawnych oraz projektów akt prawnych.
Książki prawnicze
Przygotowane przez: Brian Holland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć w przypadku sądów, zakres działań radcy prawnego przedstawia się inaczej niż u adwokata (więcej). Radca prawny nie ma prawa być obrońcą oskarżonego w sprawach karnych i karnoskarbowych. I to jest fundamentalna różnica, która odróżnia te dwa zawody.


W jaki sposób wybrać najlepszą kancelaria prawna? Co najważniejsze, potrzebujemy informacji. Podobnie jak z lekarzem specjalistą. Zdajmy się na zdanie rodziny, bliskich, znajomych. Może kojarzą kogoś kompetentnego, kogo mogą nam zdecydowanie polecić. Znajomi nie zawsze jednak orientują się w naszych problemach, zwłaszcza odnoszących się do działalności gospodarczej.
W dzisiejszych czasach kopalnią wiedzy jest internet. Każda szanująca się kancelaria posiada stronę internetową, gdzie możemy poznać jej specjalizację i profil świadczonych usług (www). Poszukiwania należy rozpocząć od wybrania interesującej nas kancelarii, a dopiero wówczas powinien wzbudzić nasze zainteresowanie radca prawny. Godne uwagi są przede wszystkim kancelarie z tradycjami, które mają już wyrobioną pozycję i dbają o swojego klienta.
19/08/23, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.