Zagrożenia dla środowiska przyrodniczego, które wynikają z działania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

Nie tak całkiem dawno odkryte, duże pokłady węgla brunatnego w gminie Miejska Górka wywołały wiele emocji pośród mieszkańców tego miasteczka. Otóż, do nich nie dotarły kontrargumenty władz gminy, którzy wykazują, iż wykrycie tak bogatych złóż okaże się dla Małej Górki czymś nadzwyczaj przynoszącym korzyść. W większym stopniu aniżeli walory dla przemysłu i progresu rzucają się bowiem w tym przypadku w oczy spodziewane zagrożenia dla środowiska przyrodniczego, które wynikają z działania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

polecamy
Ludzie zamieszkujący Małą Górkę świetnie mają pojęcie o tym, w jaki sposób ma szansę mieć to negatywne konsekwencje i z tego względu też zabiegają o to, by nie dochodziło do powstania odkrywkowej kopalni. Miejsce miało już kilka protestów a także stale wystosowuje się petycje dzięki którym można uznać, że naprawdę wybudowanie kopalni w tej gminie jest czymś niemożliwym. Mieszkańcy nie chcą najzwyczajniej dopuścić do tego, żeby unicestwione zostało dziedzictwo przyrody nie tylko w samej gminie jaką jest Miejska Górka, ale na dodatek mają również na uwadze to, iż może się to niekorzystnie odbić na sąsiednich miastach - www.

Póki co więc sytuacja jest bardzo napięta, gdyż dwie strony przekonane są o tym, że posiadają solidne racje. Gospodarka w gminie Miejska Górka jest na zadowalającym poziomie i mieszkańcy pozostają pewni, iż niewskazane jest zbudowanie następnej kopalni. Taka kopalnia jest natomiast przez nich postrzegana za niebezpieczeństwo, z jakim trzeba się zetknąć. Z tej przyczyny, pisząc do władz miasta oraz do inwestorów od jakich zależy wybudowanie kopalni zaznaczają, że znaczące przede wszystkim pozostaje to, że należy ochronić środowisko przyrodnicze.

Nie należy tego bez dwóch zdań zbagatelizować, bo bezpośrednio wyznacza to, w którym kierunku mogą dalej pójść spory. Tych sporów było już albowiem sporo w Polsce i zazwyczaj nie kończyły się one dobrze. W wyniku takich sytuacji spornych ma się kontakt z przeróżnymi emocjami, a wówczas ciężko o odpowiedni osąd wszystkiego.

Warto w takim razie monitorować, w którym kierunku potoczy się sprawa z budową kopalni odkrywkowej w gminie Miejska Górka, gdyż pewne będzie to, iż jakakolwiek ze stron konfliktu nie będzie chciała się poddać.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas wpis jest niebanalny? Jeżeli tak, to ponadto zobacz także zamieszczony poniżej (https://www.astorhotel.pl/dzieci/) inny tego typu artykuł.

Sprawa staje się o wiele bardziej napięta, a decyzja zależy od władz Miejskiej Górki.
23/04/04, 13:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.