Co ciekawego zaproponować może turystom Polanica Zdrój, na jakim poziomie jest baza noclegowa tej miejscowości

Dolny Śląsk od dawna przyciągał turystów, nie tylko z powodu przepięknej przyrody, ale także propozycji leczniczych. Na tym terenie działają bowiem liczne uzdrowiska, z jakich część z nich ma nawet sto lat historii.


Na pewno do takich popularnych miejscowości, bardzo często wybieranych przez osoby chcące zadbać o swoje zdrowie, ale też przez normalnych urlopowiczów, jest Polanica Zdrój. Obecnie miasteczko to jest zamieszkane przez 7,5 tysiąca stałych mieszkańców, ale do tego trzeba doliczyć dużą ilość przybywających tam co roku turystów. Leży jest ona na terenie Sudetów, które mimo że nie należą do bardzo wysokich gór, to będą urzekać swoim pięknem, malowniczością i czystością.

Dzięki sprzyjającemu położeniu geograficznemu w okolicy panuje łagodny klimat podgórski, z ciepłymi zimami i bardzo słonecznymi latami. Jednak tym, co będzie najbardziej przyciągać turystów, są duże ilości wód mineralnych. To one właśnie stały się głównym motorem napędowym Polanicy, i wokół nich zbudowano cały pobliski przemysł turystyczny i uzdrowiskowy.

bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć
Przygotowane przez: Ann
Na podstawie: http://www.flickr.com
ma dużo do zaoferowania dla turystów, zarówno jeśli będzie chodzić o bazę noclegową, jak i różnorodne atrakcje. Bez wątpienia największą z atrakcji jest przyroda, pod tym względem okolica jest rzeczywiście wspaniała. Dla osób aktywnych znajdą się liczne tereny rekreacyjne, baseny oraz piesze i rowerowe trasy. Jeżeli na pobyt się znajdzie jakiś przytulny hotel Polanica Zdrój, to przeważnie liczyć tam też będzie można na jakąś świetlicę z piłkarzykami, tenisem stołowym czy bilardem, więc nie będzie możliwości narzekania na nudę.


Dodatkowo w Polanicy znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, więc i w tym względzie można przyjemnie spędzić wolny czas. Natomiast co do bazy noclegowej, to ofertę dla odwiedzających mają różne pensjonaty i hotele (np. Villa Alina), ale sporo będzie także prywatnych kwater oraz pokojów. Wybierając dłuższy pobyt w tej miejscowości trzeba pamiętać, że na pewne okresy roku pensjonat Polanica Zdrój będzie trzeba zarezerwować nieco wcześniej, bo tak dużo przyjeżdża tam gości.
20/02/20, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.