W jakie zakątki kraju powinni wyjechać warszawscy biznesmeni, którzy pragną przez parę dni naprawdę odpocząć

Praca w ogromnej firmie na pewno daje możliwość zrobienia międzynarodowej kariery, ale równocześnie bywa stresująca, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę posady dyrektorskie. Nic zaskakującego w tym, że niejeden znużony dyrektor wyczekuje urlopu jak kania deszczu, a najchętniej pojechałby w jakieś ciche miejsca i to niekoniecznie w lipcu bądź czerwcu. Jesienią oraz wiosną także można bardzo dobrze wypoczywać poza miastem.

wypoczynek na Podlasiu
Przygotowane przez: Richard Heyes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początek zasugerujemy wypad w południowo-wschodnie regiony Polski. Warmia, Suwalszczyzna lub Podlasie są położone ok. 350 km od stolicy, zatem droga nie będzie zbyt czasochłonna i męcząca.

Jeśli zaciekawiły Cię treści prezentowane na niniejszej stronie, to z pewnością ta propozycja także okaże się dla Ciebie wartościowa.

W trakcie tych paru, a nawet kilkunastu dni, mądrzej nie włączać komputera czy odbiornika telewizyjnego, lecz nastawić się na wypoczynek na łonie natury. Organizowanie tej eskapady można zacząć od znalezienia właściwego noclegu. Luksusowe kompleksy hotele powinny tutaj ustąpić miejsca niedużym obiektom, zatem fraza pensjonaty (znajdź tutaj) lub gospodarstwa agroturystyczne Suwalszczyzna będzie pomocna we wspomnianym poszukiwaniach.

Znalezienie noclegu poza granicami wielkich miast staje się kwestią kluczową - mądrzej wybrać ośrodki położone na wsiach, z dala od ulicznego gwaru. Przed wyjazdem dobrze byłoby sprawdzić, czy wybrany pensjonat udostępnia wczasowiczom rowery - jeśli nie, to warto zapakować do samochodu swój własny. Obligatoryjnie należy też poszukać najbliższych ścieżek rowerowych i zaopatrzyć się w mapę regionu.


Pozostałe artykuły

Gdzie zarezerwować pokój w Zakopanem?

Tatry, Chochołowska
Przygotowane przez: czajoslaw
Na podstawie: www.sxc.hu
Ostatnimi czasy Karkonosze stały się strasznie lubiane wśród naszych wschodnich sąsiadów. Góry są z chęcią odwiedzanelatem, gdy temperatura jest odpowiednia do długich, wyżynnych wycieczek – marszy do Karpacza i głębiej w Tatry, do innych miejsc. Zimową porą za to Szklarska Poręba jest odwiedzana przez fanów białego szaleństwa z całej Polski i z zagranicy. A co z okresem pomiędzy ciepłym lipcem i sierpniem a zimowym mrozem? Tatry jesienią to rewelacyjna propozycja na krótki wyjazd. Polecam ci, abyś już dziś zarezerwował sobie porządne noclegi w Karpaczu.

wypoczynek na Podlasiu
Przygotowane przez: MIKI Yoshihito
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktywny wypoczynek jest oczywiście rekomendowany, lecz w te deszczowe popołudnia trudno jeździć na rowerze. Dlatego warto poszukać innych atrakcji. Jeszcze na etapie szukania kwatery, czyli przy wpisywaniu w internet frazy albo pokoje województwo podlaskie, należy bardzo dobrze przeglądnąć witryny internetowe ogłoszeniodawców. Dużo ośrodków zamieszcza informacje o miejscach, które warto zobaczyć w okolicy. A jeśli takich danych nie ma, to zaraz po przyjeździe trzeba koniecznie podjechać do punktu informacji turystycznej. Można również popytać gospodarzy obiektu wypoczynkowego, jakie miejsca są warte zobaczenia. O niektórych obiektach zabytkowych tradycyjne przewodniki wcale nie wspominają, za to co poniektórzy rdzenni mieszkańcy potrafią opowiadać o nich całymi godzinami.
22/11/04, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.