Jak działa elektroniczny system obiegu faktur

Papierowy obieg pism powoduje, iż wydłużony zostaje proces akceptacji poświadczeń. Faktury późno trafiają do rachunkowości, co może się wiązać z ryzykiem naliczania odsetek bądź brakiem możliwości potrącenia VAT w najbliższym realnym okresie.


Dodatkowo przedsiębiorstwo nie posiada konkretnych informacji potrzebnych do celów zarządzania jak też sprawozdawczości, jako że niezarejestrowane faktury bywają przetrzymywane u pracobiorców.
Trudno jest także określić kto jest aktualnym posiadaczem faktur, chyba, że stosuje się nieefektywną papierową rejestrację poświadczeń. Wszystkie przypadki wymagające konsultacji między pracobiorcami, czy też niezbędności nagłego działania (przykładowo wstrzymania płatności bądź szczególnej bezzwłocznej zapłaty) wymagają podjęcia dodatkowych działań przykładowo wysyłki maili bądź telefonów. Workflow faktur skutecznie usuwa wymienione wyżej nieefektywności. W czasie standardowego obiegu faktury kupna będą przekazywane "z rąk do rąk" do odpowiednich pracowników organizacji, odpowiedzialnych za ich akceptację jak też stosownie przez nich kodowane dla zamiarów właściwego zakwalifikowania wydatków. Podczas owego postępowania pracownicy mogą przypisać im właściwe MPK, numery projektu, albo inne klasyfikatory czy też znaczniki stosowane w organizacji na potrzeby działu controllingu. Informacje te możesz jednak zbierać w banalny sposób w systemie. Dzięki temu unika się podpisów ręcznych składanych celem zatwierdzenia.


życie


Workflow faktur pozwala na elastyczne budowanie ścieżek obiegu pism.

Po przeanalizowaniu tego tekstu zobacz, co ma solidna witryna (http://programylojalnosciowe.pl/oferta/programy-lojalnosciowe-dla-firm-b2b/), która także Cię na pewno zaintryguje, gdyż komunikaty na niej są nie mniej ważne.

Konfiguracja faz akceptowania, daje także możliwość stworzenia kilku poziomów akceptacji.
Cechą specyficzną systemu MDDP do elektronicznego obiegu faktur będzie to, że przy zastosowaniu możemy ustawić w nim bezgraniczną ilość poziomów (faz) zatwierdzania w zależności od tego, ilu z nich potrzebuje Klient.
22/08/04, 08:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.