W jaki sposób najpewniej zachęcić do produktu?

Oczywiście przedstawiając go w jak najlepszym świetle i wywołując w nas przekonanie, że jest nieodzowny


Jeśli zaczynami analizować zwyczaje konsumenckie, bardzo wyraźnie rzuca się w oczy kwestia, jaką stanowią miedzy innymi przyzwyczajenie.
Ekron telefonu
Przygotowane przez: Sebastian Michalke
Na podstawie: http://www.flickr.com


wyjazdy
Przygotowane przez: HazteOir.org
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli już się do czegoś przyzwyczaimy i stanie się to naszym zwyczajem, zaczynamy traktować to, jako potrzebną część naszego życia. Tego rodzaju mechanizm stosują chociażby eksperci od reklamy i marketingu.


rachunki


Reklama ma nas zaciekawić i nakłonić do zakupienia danego produktu, czy skorzystania z danej usługi. Aby tak się stało musi po pierwsze wywołać w nas przekonanie, że dana rzecz jest nam rzeczywiście konieczna w życiu i że nie sposób się bez niej obejść, kiedy już się z nią zetknęliśmy. Stąd też dzisiaj reklama (słupki odgradzające) powinna być jak najbliżej ludzi. Różnego rodzaju breloki, które możemy przywiesić do kluczy, jakimi na co dzień otwieramy i zamykamy drzwi domu, oryginalna odzież reklamowa, którą często nosimy, jako że jest komfortowa i atrakcyjnie wygląda, magnesy na lodówkę – te i inne przykłady pokazują, że fachowcy od marketingu chcą właśnie w taki sposób powiązać klienta z konkretnym produktem, z daną marką i podświadomie przyzwyczaić go do korzystania z jej usług również w przyszłości.
Czy jeżeli mamy świadomość jak funkcjonuje ten mechanizm, jesteśmy mniej skłonni ulegać rozmaitym gadżetom czy produktom reklamowym? Jest to raczej kwestia indywidualna, niemniej trzeba przyznać, że dziś trudno obyć się bez takich rzeczy i że faktycznie już się do nich w jakiś sposób przyzwyczailiśmy, chociaż nie zawsze sobie to w praktyce uświadamiamy.
22/10/13, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.