Jak przygotować się do polowania? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć? Jakie zasady powinien mieć dobry myśliwy?

Łowiectwo to szereg przemyślanych i skoordynowanych działań, jakie mają na celu bardzo racjonalne zarządzanie zwierzyną. Dotyczy to reguł ekonomii, ale także zgodnie z założeniami ochrony natury oraz gospodarką rolną oraz leśną. Dzisiejsze łowiectwo jest zdefiniowane w bardziej szerokim zakresie, ponieważ opisuje się je jako gospodarka łowiecka.


jeleń
Przygotowane przez: Roman Filipkowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do jej pojęć możemy dodać hodowlę oraz chronienie zwierzyny, a także pozyskiwanie jej w czasie polowań oraz odłowów. Z zagadnieniem łowiectwa nierozerwalnie wiąże się myślistwo. Czasami powyższe dwa pojęcia są stosowane zamiennie. Żeby we właściwy sposób przygotować się do polowania trzeba posiadać dobre wyposażenie, jakie zapewniają fachowe sklepy. Odnajdziemy więc w takich miejscach dajmy na to broń myśliwską albo spodnie myśliwskie. Łowiectwo w obecnym kształcie nie istnieje zbyt długo, ale historie “łowów”, czyli polowań, sięgają epoki ludzi pierwotnych. Łowy to jedne z podstawowych prac pierwotnych ludzi i to przez wiele tysiącleci.

Nie było wtedy takich pojęć jak “własność”, dlatego też zwierzyna nie należała do nikogo. Polowania były głównym źródłem utrzymania jak i przeżycia ludzi, ponieważ oprócz pożywienia można było w ten sposób pozyskać skóry na odzież czy rogi na najprostsze, lecz istotne narzędzia. W ciągu wieków zaszło wiele zmian, a z powodu przetrzebiania puszcz lub rozwoju rolnictwa, polowania nie były już podstawowym zajęciem ludzi. Były po prostu okazją do wykazania własnej siły, zręczności czy męstwa w bezpośrednich pojedynkach z dziką zwierzyną.

Opublikowane w tym miejscu informacje są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę wypoczynek na warmii, na której zgłębisz zbliżone zagadnienia.

Poczynając w związku z tym od mniej więcej 10 wieku łowy zaczęły być przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów czy duchowieństwa.


myśliwi konno
Przygotowane przez: Beau Considine
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś wszyscy możemy brać udział w polowaniu, rzecz jasna należy z pewnością przestrzegać przyjętych zasad. Osoba, która się do nich nie stosuje nazywana jest kłusownikiem i jest to najzwyklejszy szkodnik, który szkodzi przyrodzie. By przygotować się na tego rodzaju polowanie trzeba zaopatrzyć się w dobrym sklepie we wszystkie potrzebne rzeczy, dajmy na to kurtki myśliwskie.
20/07/14, 08:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.