Wiele przedsiębiorstw w obecnych czasach pragnie zjednać sobie wiernych klientów, którzy regularnie będą wracać

Obecnie jest tak ogromna ilość różnych usług i artykułów, że każda osoba jest w stanie wybierać i przebierać w propozycjach.
kurs
Przygotowane przez: Bankenverband - Bundesverband deutscher Banken
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dlatego niejeden producent czy usługodawca chce się wyróżniać na tle innych oraz zjednać sobie klienta jako lojalnego odbiorcę.


oświetlenie
Przygotowane przez: News Oresund
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nikogo w obecnych czasach nie szokują już różnego typu programy lojalnościowe, które mają niemal wszystkie przedsiębiorstwa.logintrade.pl/ (zobacz logintrade)Możemy zbierać punkty na stacjach benzynowych i za jakiś czas odbierać za nie różne gadżety lub tańsze paliwo. W niejednym sklepie, od osiedlowego zieleniaka po ogromny hipermarket, mamy możliwość dostać kartę stałego klienta. Jest to związane rzecz jasna z konkretnymi profitami. Możliwe, że nasze 10. zakupy będą o połowę tańsze albo po zdobyciu wystarczającej ilości naklejek za zakupy otrzymamy coś w dużej przecenie - może rewelacyjną patelnię albo niezawodny blender. Starczy otworzyć portfel, by zdać sobie sprawę z tego, ilu kart podobnego typu jesteśmy właścicielami. Pewnie nie jesteśmy tego do końca świadomi, ale obsługa programów lojalnościowych to nie jest taka prosta sprawa. Trudnią się tym profesjonalne spółki. Ustalają one budżet, który powinien być przeznaczony na tego typu akcję, robią badania rynku i dopiero po tym wdrażają program. To jednakże nie koniec ich zadania. Po jakimś czasie są zobligowani do stworzenia wstępnych raportów o wynikach programu.
Niejeden właściciel firmy chce przecież na tym zyskać, a nie stracić. program lojalnościowy ma zwiększyć liczbę klientów przedsiębiorstwa i częstotliwość robienia przez nich zamówień.
22/10/12, 12:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.