Co powinien zawierać bagaż, gdy chcemy lecieć samolotem?

Mimo że okres urlopowy już przeminął czasami udajemy się w na wycieczkę samolotem. Czy to w odwiedziny do krewnych za granicą, czy też na weekend w celach krajoznawczych lub w celach służbowych. Przeważnie w podróż zabieramy ze sobą dwa rodzaje bagażu. Jest to bagaż podręczny oraz drugi, który jest odprawiany do luku i zwany jest bagażem głównym lub w inny sposób mówiąc odprawianym. Zależnie od tego jakimi liniami lotniczymi będziemy lecieć masa oraz wielkość bagażu jest różnorodny.


Pokład samolotu
Przygotowane przez: bobbi vie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli tylko jest to możliwe najkorzystniej zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny. W takim przypadku możemy odprawić się przez internet i nie musimy stać w ogromnych kolejkach, a po wylądowaniu bez pośpiechu, bez wyczekiwania na swój bagaż opuścić lotnisko. Zanim się spakujemy warto sporządzić sobie listę, na której wypiszemy wszystkie niezbędne rzeczy do wzięcia.

Wypada również wiedzieć, czego nie można zabrać do bagażu podręcznego. A są to przykładowo: rozmaitego typu przyrządy ostre, materiały pirotechniczne, alkohole i inne napoje niekupione w strefie bezcłowej, rakiety tenisowe, zabawki w kształcie broni, narzędzia jak na przykład młotki, śrubokręty, łomy i tak dalej. Jeśli chodzi o kosmetyki pojemność konkretnych pojemników nie może przekraczać 100 ml. Zanim jednak się spakujemy należy nabyć bilety lotnicze.
Boarding na pokład
Na podstawie: http://sxc.hu/
Najkorzystniej rezerwować je należycie wcześniej przez Internet, albowiem są one w takim przypadku o sporo tańsze. Można też zlecić wyszukanie odpowiedniego połączenia lotniczego pośrednikowi.

Chociaż w Internecie bezproblemowo możemy odnaleźć niedrogie bilety lotnicze wpisując w wyszukiwarkę internetowa frazę "tanie latanie". Jak już to wszystko załatwimy możemy bezproblemowo i odpowiednio wcześnie udać się na lotnisko. Na lotnisko przeważnie powinno wybrać się wystarczająco wcześnie, aby na przykład z powodu korków czy też innych przypadkowych sytuacji nie stresować się i bez nerwów dotrzeć do celu (prze lotem oceń dopuszczalny szerokość walizek w danej linii adres). Aby lot przebiegł pomyślnie trzeba również upewnić się czy mamy przy sobie wszelkiego rodzaju potrzebne dokumenty.

Jeśli zaabsorbował Cię ten materiał, to nie zwlekaj i zobacz szczegóły na stronie. Z pewnością przekonasz się, że w tamtym miejscu także są to bardzo interesujące informacje.

Chodzi tu przede wszystkim o dowód osobisty czy też paszport, a także oczywiście bilety lotnicze.
20/09/05, 08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.