Dlaczego w obecnych czasach słowo komornicy wywołuje tak bardzo negatywne odczucia

W słownikach każdy odszuka przynajmniej kilka wyrazów, które wywołują mało przyjemne skojarzenia. Dla właścicieli magazynów z pewnością będą to terminy odnoszące się nade wszystko do ich działalności gospodarczej, czyli np. audyt lub podatek VAT. Część wyrazów odnosi się do naszego prywatnego życia i tutaj jedni wymienią zestawienie usuwanie ósemek, a pozostali kredyt konsolidacyjny.

komornik
Zarówno dla tych przeciętnych obywateli, jak i dla ludzi interesu najistotniejszy jest sukces, a jedną z największych klęsk życiowych, problemy finansowe. Stąd słowa długi bądź komornik łączymy nawet z samobójstwami. Zakres obowiązków komornika regulują właściwe rozporządzenia, ale w swej pracy powinni oni kierować się tak paragrafami, jak i sercem - takie przynajmniej byłoby życzenie członków społeczeństwa. Tymczasem komornik z Wrocławia (wrocławski komornik (przeniesiony tutaj) tu opisywany), Łodzi bądź Szczecina nie bacząc na przepisy, czasem przekracza swoje prerogatywy. Sztandarowym przykładem, na jaki obecnie powołują się rodzime media, jest rzecz jasna nieludzkie potraktowanie jednego rolnika.

Pozostałe artykuły

Czym wyróżniają się fundusze inwestycyjne?

fundusze inwestycyjne dla firm
Przygotowane przez: Roberto Nieves
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fundusze inwestycyjne deklarują w statucie (a nierzadko również w nazwie) w jakie finansowe instrumenty będą inwestować. Wybór tychże instrumentów jest niezwykle ważny - wpływa na potencjalny zysk, który fundusz ma szansę wypracować ale również na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w dany fundusz.


W nawiązaniu do powyższego inwestor przed wyborem danego funduszu powinien zapoznać się z polityką funduszu - w jakie instrumenty inwestuje, określić potencjalny zysk i ryzyko, dopasować dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz czy portfel funduszy.


Ów mężczyzna, jak świetnie wiemy, w wyniku komorniczego postępowania stracił sprzęt rolniczy. Dzięki nagłośnieniu opisanej sprawy w czasopismach oraz telewizji wszystko na szczęście skończyło się dobrze. Z kolei sami egzekutorzy powinni zapamiętać sobie tę opowieść ku przestrodze. Przekraczanie własnych kompetencji zdarza się aż zbyt często, chociaż nie każde przewinienie zostaje ujawnione, a i poszkodowani nie wiedzą, jak domagać się sprawiedliwości. Pomimo tego że komornik z Wrocławia lub innego miasta kraju wykonuje postanowienia organów sprawiedliwości, to jego działania są odbierane jako bezzasadne, szczególnie wtedy, kiedy na bruku lądują wielodzietne rodziny.

Utrata domu jest bardzo dotkliwą karą, tylko że nierzadko bywa to kara za nieporadność i za biedę. Kto rodzi się w rodzinie dysfunkcyjnej, ten rzadko znajduje siły czy pomysły na to, aby już jako dorosły obywatel rozpocząć godne życie. Na zakończenie wypada wspomnieć choć o jednym pozytywnym aspekcie pracy komornika. Otóż, wszystkie rzeczy, które rekwiruje ów stróż prawa są potem wystawiane na licytacje (zobacz więcej na stronie). W ten sposób można nabyć za nieduże pieniądze wysokiej jakości sprzęt muzyczny bądź atrakcyjnie usytuowaną działkę budowlaną.
22/05/18, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.