Popis elektroniczny przydatny w działalności firm.

Podpis elektroniczny to narzędzie identyfikujące uczestników przepływu dokumentów elektronicznych i służące przyjęciu odpowiedzialności za ich treść.

Bezpieczny podpis elektroniczny, zazwyczaj jest składany za pomocą specjalnej karty procesorowej lub tokena USB oraz oprogramowania do składania e-podpisu. Dane w wersji elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są identyczne pod względem skutków prawnych dokumentom oznakowanym podpisami własnoręcznymi.
podpisywanie umowy
Przygotowane przez: Dan Moyle
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bezpieczny podpis elektroniczny stosowany jest m.in. do : elektronicznego podpisywania dokumentów w obrocie handlowym i cywilno-prawnym; opatrzenia podpisem faktur elektronicznych; w komunikacji z urzędami oraz do podpisywania pism administracyjnych przez urzędy. Komplety do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego można zakupić w 5 przedsiębiorstwach tzw. kwalifikowanych podmiotach świadczących usługi (zobacz walidacji) certyfikacyjne w zakresie podpisu elektronicznego. () Firmy te są wpisane do rejestru Min. Gospodarki. Kontrolę nad świadczeniem usług związanych z podpisem elektronicznym w rozumieniu ustawy o podpisie elektronicznym sprawuje Minister Gospodarki. Zakres i formy nadzoru określa ustawa o podpisie elektronicznym. Zakupienie podpisu elektronicznego na potrzeby firmy może być zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodu w ramach prowadzonej firmy.

Przesyłanie dokumentów drogą internetową jest niezwykle tanie, wygodne i pozwala zaoszczędzić Twój czas. Odpada drukowanie, a także ręczne wypełnianie oraz podpisywanie dokumentów. Dodatkowo możesz zapomnieć też o pieczętowaniu, kopertowaniu i wysyłce wraz z jej kosztami.Dokumenty przekazywane są natychmiast w sposób bezpieczny, a Ty od razu otrzymujesz urzędowe poświadczenie ich odebrania. To szczególnie ważne, kiedy musisz co miesiąc wysyłać dużokorespondencji. Podpis elektroniczny to już codzienność na całym świecie. Droga elektroniczna znacznie przybliża do siebie odbiorców, a podpis elektroniczny pozwala puentować ważne przedsięwzięcia bez wychodzenia z biura.


Pozostałe artykuły

Bazy danych - czym dokładnie są, w jaki sposób móc je kontrolować oraz kto ma możliwość nam w tym pomóc?

spawanie
Przygotowane przez: PEO ACWA
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bazą danych nazywamy zbiór informacji, zwykle obejmujący jakiś konkretny temat i różne powiązane wraz z nim zagadnienia, zlokalizowane na jednym nośniku. Takiego typu baz powstały całe miliardy, nie wspominając o tej największej, tak właściwie nieskończonej, którą to nazywamy siecią internetową.

Dokumenty na stole
Przygotowane przez: Epicantus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lista działań i przedsięwzięć, które można załatwić drogą internetową nieustannie rośnie.Używając e-podpisu, możesz wysyłać do urzędów oficjalne deklaracje, pisma i podania. Dokumenty z podpisem elektronicznym posiadają taką samą moc prawną, jakby były podpisane własnoręcznie i dostarczone przez Ciebie osobiście lub pocztą. Podpis kwalifikowany to więc sprawdzony sposób na usprawnienie działania firmy.
21/12/08, 09:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.