Jak najlepiej przygotować się do wyjazdu na narty?

Nadchodząca zima to okres, kiedy zapaleni entuzjaści sportów zimowych rozważają wypad na narty. Góry zimą są wspaniałe, a szusowanie ze stoków to niezrównana frajda, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób się przygotować.

akcesoria dla narciarza
Przygotowane przez: SkiStar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze, oczywiście musimy zatroszczyć się o swoją formę, nade wszystko, jeśli wcześniejszy wyjazd przypłaciliśmy „zakwasami”. Systematyczne ćwiczenia pozwolą również uchronić się przed kontuzjami, jakie na nartach trafiają się bardzo często. A chyba nie chciałbyś wrócić z uszkodzonym kolanem? Nie każdy ma czas na regularny sport, lecz wystarczy odrobinę aktywności fizycznej np. trzy razy w tygodniu, a szybko zauważymy pozytywne rezultaty – jeansy zaczną luźniej wchodzić, nie złapiemy zadyszki wbiegając na wyższe piętro i będziemy tryskać energią. Dzięki temu nie będziemy sprężać się przed zimowym urlopem, aby rozgrzać mięśnie przed wejściem na stok.

Poza kondycją należy też pomyśleć o odpowiednim sprzęcie. Narty są do wypożyczenia na miejscu, jednakże niewątpliwie niezbędny jest wytrzymały kask i okulary przeciwsłoneczne, jakie będą chronić nasze oczy przed silnym słońcem (zobacz przykłady). Kask powinien być podstawowym elementem stroju narciarza, gdyż wystarczy moment rozkojarzenia, by wpaść na drugą osobę na zatłoczonym stoku, a wtedy o tragedię nietrudno.

Jeśli posiadamy fundusze, możemy zakupić narty, bowiem nie ma to jak swój sprzęt. Sprzedawca wesprze nas w doborze idealnego zestawu. Najistotniejszą kwestią są trwałe wiązania, które łączą obuwie z nartami – to od nich w zasadniczej mierze zależy nasze bezpieczeństwo. Ostatnią sprawą jest odpowiednie miejsce na wyjazd narciarski. Najbardziej lubiane ośrodki są zwykle pełne turystów, zatem może warto porozglądać się za innym, gdzie jazda będzie bardziej komfortowa? Nie tylko nie będziemy zmuszeni ciągle omijać innych osób, ale też odpoczniemy od nieustannego gwaru i rzeczywiście wypoczniemy.

Nie zapominaj o tych trzech czynnikach, a nic nie przeszkodzi ci w zimowym szaleństwie! Zatem już teraz zacznij przygotowywania swojej rodziny, a czekają was doskonałe ferie, jakie będziecie wspominać aż do kolejnego wypadu na narty.

Zaintrygował Cię ten post? Zatem wejdź w link do serwisu CBCT kraków i rozkoszuj się kolejnymi newsami. W razie pewnych pytań - odezwij się do nas.

Góry zawsze warto zobaczyć, nie tylko zimą, zatem jeżeli możesz pojedź tam również latem i korzystaj z letnich rozrywek.


Pozostałe artykuły

Dlaczego kitesurfing zaczyna zdobywać tak ogromną popularność, jak się zabrać za uprawianie tego sportu.

kitesurfing
Przygotowane przez: Matt Buck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Woda i wiatr są żywiołami, jakie od dawna fascynują ludzi. I ludzie od wieków z różnymi efektami próbowali je ujarzmić, przy pomocy coraz to nowocześniejszych urządzeń. Obecnie to ujarzmianie jest coraz szybsze, bowiem nowoczesna technika umożliwia wykorzystanie rozwiązań, jakie jeszcze przed kilkoma dekadami były niemożliwe do realizacji.
22/11/23, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.