Polski być trudna język…

Coraz więcej obcokrajowców pracuje w Polsce i próbuje się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno kadra zarządzająca w zagranicznych korporacjach, menedżerowie rozmaitego szczebla, jak i zagraniczni studenci, coraz liczniej uczący się w Polsce, bo nasze uczelnie, szczególnie techniczne, cieszą się dobrą opinią.
Nasz język poznają sportowcy grający w klubach ligowych, kucharze i restauratorzy, a także małżonkowie z mieszanych małżeństw. Poznają nie tylko naszą złożoną gramatykę i trudną wymowę, ale także kulturę polską i zarysy naszej historii.
Akustyka w szkole
Przygotowane przez: Armstrong
Na podstawie: Armstrong
Jeszcze dziesięć-dwanaście lat temu język polski dla obcokrajowców wykładany był wyłącznie przez instytuty języka polskiego działające przy uniwersytetach. Poloniści, którzy chcieli się uczyć naszego języka jako obcego, musieli kończyć specjalne kursy, a przede wszystkim znać bardzo dobrze choć jeden język obcy.

Ten artykuł, który w tym momencie studiujesz zawiera ciekawe dane, ale jeśli chcesz zdobyć podobne wiadomości na podnoszony temat, to sięgnij po więcej (http://www.toc.org.pl/instytut-toc/aktualnosci/).

Dziś nauką języka Mickiewicza trudnią się również szkoły językowe, gdyż zazwyczaj firmy z kapitałem zagranicznym zamawiają kursy języka polskiego dla swoich pracowników, a lekcje z polskim lektorem przeprowadzane są na terenie firmy (zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć na po-polsku.eu). Szkoły języka polskiego promują się więc w Internecie jako polski dla obcokrajowców warszawa, bo bardzo często językiem wyjściowym dla nauczania naszego języka egzotycznych obcokrajowców jest angielski. Nadal bardzo popularne są też szkoły wakacyjne języka polskiego dla obcokrajowców, dużą grupę stanowią tu osoby pochodzenia polskiego z USA lub Wielkiej Brytanii, które poprzez naukę języka rodziców i dziadków chcą dotrzeć do swoich korzeni. Dla nich polish lessons to szansa zgłębienia kultury, z której wywodzą się ich rodzice i dziadkowie.
nowoczesna szkoła
Co ciekawe, nauka języka polskiego jest też popularna w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie żyje i pracuje wielu naszych rodaków.https://www.eena.pl/ eena.plOferty typu kursy języka polskiego to częste ogłoszenia, które cieszą się ogromną popularnością np. wśród pracodawców zarządzających sporą grupę Polaków, nasi rodacy są też zatrudniani jako asystenci nauczycieli, po to aby dzieci polskich emigrantów miały umożliwiony kontakt z kadrą pedagogiczną (). Jak widać, warto uczyć się języków, a nawet znajomość polskiego w niektórych okolicznościach może stać się naszym ważnym atutem.


Pozostałe artykuły

Dotacje na rozwój marki i pozyskiwanie funduszy unijnych - co wskazane jest o tym wiedzieć?

fundusze unijne na rozwój firmy
Przygotowane przez: Jan Fidler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Unia Europejska ma wiele dotacji i funduszy, jakie przeznaczone są na rozrost firm. O fundusze oraz dotacje zdołają starać się firmy nowiusieńkie, młode, które dopiero wchodzą na rynek. Są to dotacje poświęcone na założenie firmy, często są one niezwrotne. Inne rodzaje dotacji to dotacje na rozkwit istniejących już przedsiębiorstw, na przykład na rozbudowanie jakichś jej działów.
22/07/12, 12:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.