Konieczne tekstylia dla hotelu. Każdy kierownik hotelu musi to znać

W dzisiejszych czasach każdy hotel musi posiadać pościel, ręczniki, szlafroki, oraz różne niezbędne tekstylia. Poza wyposażeniem pokoi w umeblowanie każdy hotel powinien dbać o nabycie właściwej ilości tekstyliów. Tekstylia hotelowe to nazwa łączna wszelakiego rodzajów obrusów, pościeli, serwet, bieżników, pokryć na krzesła, serwetek materiałowych, narzut, dywaników materiałowych, ręczników, szlafroków, kapci, firan, również zasłon koniecznych w hotelu. Tekstylia hotelowe są zazwyczaj znakowane logo hotelu. Temat znakowania hotelowych tekstyliów jest ważna ze względów wizerunkowych.

pokój hotelowy
Przygotowane przez: bizmac
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ładnie prezentujące się logo hotelu podwyższa jego ważność i powoduje, że goście czują się wyjątkowo. Jednostki tekstylne wychodzą naprzeciw potrzebom hotelarzy oferują różne typy szlafroków. Są one z kołnierzem szalowym, z kapturem, również z prostym wykończeniem. Każdy hotel może wyselekcjonować dogodną dla siebie długość, oraz model płaszcza kąpielowego. Najbardziej popularnym wyjściem oznaczenia takich artykułów są hafty na kieszeniach szlafroków. Tekstylia (atgroup) hotelowe jak te hotelowe od dobretkaniny.com winny być systematycznie i dokładnie prane.

Pozostałe artykuły

Jakiego typu wybrać łoża do hotelowych pokoi?

pokój hotelowy
Przygotowane przez: Torsten Maue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najważniejszym wyposażeniem hotelowego pokoju jest oczywiście łóżko. W znacznej mierze to właśnie do łóżka uzależnione jest, jak goście wypoczywający w hotelu będą wspominać pobyt w hotelu. Jakie więc wybrać łóżka hotelowe, aby goście spędzili noc komfortowo i chcieli do hotelu powrócić?


Najczęściej tekstylia hotelowe produkowane są z bawełny, jednak, by się wyróżnić, powinno się sięgnąć po różne rozwiązania. Na rynku osiągalne są już ręczniki z włóknem bambusowym, sojowym, czy lnianym. Są one przyjemniejsze w dotyku, doskonale chłoną wodę i, co najistotniejsze, bardzo dobrze się piorą. Na pewno nie stracą na formie po częstych praniach. Właściciele obiektu hotelowego nierzadko dobór właściwych tekstyliów zlecają profesjonalnym projektantom wnętrz.

Projektanci ci selekcjonują właściwe tkaniny jak np. materiały na zasłony , fasony, desenie, także barwy. Zestawiają narzutę na posłanie do firan, lub zasłon, przygotowując pomysłowe zestawienia, które konstruują atmosferę w pomieszczeniu. Czasami zmiana tekstyliów hotelowych na inny fason, bądź kolor całkiem odmienia wnętrze. Dobór tekstyliów hotelowych jest dzisiaj coraz obszerniejszy i od ich właściwego wyboru zależy wygoda mieszkających w nim gości. A gdy goście są zadowoleni, właściciel ma pewność że jego hotel wcale nie będzie próżny.
23/04/27, 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.