Zajęcia doszkalające przed egzaminami wstępnymi na studia na kierunkach artystycznych lub architekturę wnętrz

Duża liczba kierunków na uczelniach wyższych sprawia, że można kształcić się niemalże wszystkich dziedzinach wiedzy. Część osób już we wczesnej młodości wie, czym chciałaby zajmować się zawodowo w życiu, części młodych ludzi przychodzi to z czasem.


Rysunek architektoniczny
Przygotowane przez: horyzont
Na podstawie: http://www.kursrysunku.com.pl/
Jeżeli ktoś ma talent rysunkowy i już w szkole średniej zdecydował, że będzie podchodzić do egzaminów na kierunek malarski na ASP albo architekturę, może udać się na dodatkowe lekcje rysunku, które odbywają się na wydziale, aby poprawić warsztat i zwiększyć szansę na dostanie się nawymarzone studia.

Architektura wnętrz jest przykładem takiego kierunku studiów, który nie będzie najłatwiejszy, lecz w przyszłości zagwarantuje dobrze płatną posadę. Wykładana jest ona niejednokrotnie na wydziałach artystycznych i nie jest łatwo stać się studentem. Chcąc dostać się na opisywany kierunek musisz być nie tylko właścicielem ścisłego umysłu ale także mieć wykształcony zmysł artystyczny i wyczucie estetyki. Wiele osób wybiera się wcześniej na kurs rysowania Kraków i inne większe miasta, gdzie jest wydział, na którym można studiować architekturę, robi tego typu lekcje. Czasem weekendowo, czasem w tygodniu, lecz popołudniami. To oczywiste, że przyszli studenci chcą zwiększyć swoje szanse przez nadprogramowe zajęcia i kurs rysowania Kraków na pewno zaproponuje nie tylko zajęcia na uczelni i tworzenie w pracowni, lecz również zajęcia plenerowe.


Rysunek
Przygotowane przez: Ettore Bechis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Te drugie przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy dostać się na malarstwo albo rzeźbę na wydział Akademii Sztuk Pięknych, ponieważ pomagają również w rozwijaniu wyobraźni oraz postrzeganiu i odwzorowywaniu obiektów. Jeżeli zajęcia na uczelni nam nie pasują, pozostaje jakaś szkoła rysunku Kraków prowadzi kilkanaście takich szkół, warto wcześniej rozeznać się w nauczycielach i opiniach o danej szkole. Pomogą w tym fora internetowe. Wystarczy wpisać „szkoła rysunku Kraków” i przejrzeć wyniki.

Architektura wnętrz polega na sporządzaniu projektów graficznych, więc osoba chętna do studiowania na tym kierunku musi pochwalić się samodzielnie stworzonymi rysunkami, obrazami (touch of art internetowa galeria sztuki) itp. Prowadzący na kursie na pewno doradzą, które z naszych prac warto dołączyć do naszego portfolio gdy przymierzamy się do zdawania na architekturę wnętrz czy na kierunki artystyczne jak malarstwo czy grafika na ASP.
20/05/15, 08:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.