Potrawy z towarów, które każdy ma w kuchni - to znaczy w jaki sposób stworzyć "coś z niczego".

Najczęściej pamiętamy o tym, by przy okazji różnych świąt oraz dni prawnie wolnych od pracy wykonać większe gabarytowo zakupy żywnościowe. Natomiast dla sklerotycznych ludzi prawie opustoszała lodówka to nie "koniec świata". Mnogość osób w swoich kuchniach ma artykuły, z jakich możemy przyrządzić odżywcze dania i pyszne przekąski. Mąka, kasze, makarony, zioła, warzywa i innego typu dodatki wystarczą do prostych przepisów.


polecany serwis Smaczny.pl
Przygotowane przez: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki
Nie za każdym razem po pracy bądź szkole pamiętamy o tym, ażeby poczynić zakupy. Co gorsza - jeśli już na nie się wybierzemy, nie za każdym razem pamiętamy o wszelkich rzeczach, jakie mieliśmy zakupić. Przychodząc do domu okazuje się, iż lodówka (zobacz: lodówka na wino do zabudowy) albo błyszczy pustkami bądź brakuje nam ważnego składnika do naszej ukochanej potrawy. Co w takim razie potrafimy zrobić? Naprzeciw wychodzą nam modne i lubiane przepisy, jakie każdy człowiek może wykonać wykorzystując zapasy ze spiżarki tudzież zupełnie istotne produkty. Pierwszą taką potrawą są zrazy z kaszy gryczanej, gdzie to mieszamy wyszczególnioną kaszę, 1 jajko, ser wcześniej starty i bułkę tartą do zagęszczenia masy.

Kotlety na talerzu
Przygotowane przez: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Ogół podsypujemy przyprawami i smażymy na oleju do zarumienienia.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie (http://winnicadwiegranice.pl/) prezentującym zbliżone wiadomości. Są równie fascynujące, gdyż dotyczą tego samego tematu.

Jest to wielce proste i apetyczne danie. Kolejnym przykładem na to, że można zrobić coś z niczego są waniliowe naleśniki, w których to mieszamy jajko, mąkę i mleko do powstania godziwej konsystencji a później dodajemy waniliowy aromat do ciast ( strona www Smaczny.pl). Zapach, który unosi się w powietrzu w toku smażenia jest niesłychany. Prócz potrawy, którą są waniliowe naleśniki, mamy dodatkowo coś dla mięsożerców. Otóż przy pomieszaniu kilkunastu liści sałaty lodowej i fragmentów kurczaka zalegających w zamrażarce, możemy wyczarować wspaniałe danie, jakim jest sałatka z kurczakiem. Na dodatek przygotujemy dip z majonezu i jogurtu i wystrzałową potrawę mamy gotową.

Jak widać, żeby wyczarować coś wybornego w kuchni do zjedzenia, bez wyrafinowanych komponentów nie potrzeba nic okazałego. Wystarczy okruszyna inwencji twórczej tudzież odwagi. Nie bójmy się eksplorować nowych potraw, właśnie bowiem z tego typu eksperymentów czasem tworzone są najpyszniejsze potrawy.
21/11/23, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.