Czy rozmowa kwalifikacyjna musi być stresująca?

Następny poranek i znów budzi się dzień. Ty nie bardzo masz na to chrapkę. Dlaczego? Zapewne ukończyłeś właśnie szkołę wyższą, aspirujesz o praktyki, poszukujesz innej pracy albo zwyczajnie znudziła cię już aktualna. Starania właściwego przygotowania się do rozmowy nie dają satysfakcjonujących efektów.


Spróbujemy rozwiązać powstały problem
Rozmowa kwalifikacyjna to taki poziom, który oznacza, że CV oraz list motywacyjny zainteresowały rekrutera. Teraz wystarczy tylko zrobić dobre wrażenie. Prosto się mówi, gorzej wykonać. Klasyczna rozmowa kwalifikacyjna trwa zwykle od 20 minut do godziny. Czasami może się ona wydłużyć, ze względu na test, o którego rozwiązanie zostanie poproszony ubiegający się o pracę.

Dobrze wyglądam?
Na rozmowę składa się także autoprezentacja przedstawiona w artykule na stronie , z tej przyczyny powinniśmy pamiętać o treści i formie wystąpienia. Zachowanie podczas rozmowy wyłania jak radzimy sobie ze stresem, czy jesteśmy komunikatywni i naturalni. Nerwy nie są naszymi przyjaciółmi, chociaż nie można powiedzieć, iż działają całkowicie źle na człowieka.
rozmowa kwalifikacyjna
Przygotowane przez: jeanbaptisteparis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stres pobudza adrenalinę, powoduje, że bardziej nam zależy i tym samym próbujemy dać z siebie wszystko. Ważne, by w przypadku drżącego głosu, czy rąk przyznać się do odczuwanego napięcia, np. „Przepraszam, jestem zdenerwowany. Wszystko przez to, że tak bardzo zależy mi na Państwa pracy”. Zazwyczaj istnieje szansa, że rekruter popatrzy na nas przyjemniejszym okiem.

Błędy poznawcze
Czasami zdarza się, że czujesz się pokrzywdzony przez osobę rekrutującą. Mimo ich usilnych prób, ażeby dokonywać niezaangażowanych ocen zainteresowanych oraz zachowywania konkretnych formalności, które mają na celu ograniczenie ryzyka popełnienia błędu, to i tak sądzisz, iż zostałeś nieodpowiednio oceniony.

Ciekawią Cię tego rodzaju wpisy? Masz chęć na to, by poznać następne? Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej (http://www.cfoconsulting.pl/dashboard-wizualizacja-danych-biznesowych/) opisów. Całość znajdziesz w tym linku.

Pomyśl o rozwoju ()!

W CV niczego nie brakuje, a rekrutacja przebiegła całkiem dobrze? Oczywiste staje się, że mogą być winne mechanizmy poznawcze. Na przykład, jesteś następnym opiniowanym po kilku poprzednikach. Kandydat przed tobą nie wykazał się zbyt wielkimi osiągnięciami, co korzystnie oddziałuje na opinię o tobie i masz dużo większe możliwości na lepszą ocenę. Analogicznie sytuacja prezentuje się z efektem pierwszeństwa. Zaobserwowano, że rekruter przecenia informacje, które pozyskał na początku. Często jest tak, że osoba, która prezentuje się jako pierwsza staje się punktem porównania dla reszty. jest jeszcze mnóstwo innych błędów, toteż opłaca się przeczytać kilka tekstów w kategorii zanim pójdziemy na rozmowę kwalifikacyjną.
23/11/16, 16:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.