Jakiego rodzaju rower najbardziej korzystnie wybrać? Jakie są możliwości? O jakich kwestiach warto pamiętać podczas zakupu?

Jak pragniemy kupić rower powinniśmy poważnie nad tym pomyśleć, a to z tego powodu, iż obecnie inaczej niż w przeszłości mamy do wyboru wiele pozostałych opcji. Faktycznie klasyczne rowery mają najwięcej zwolenników, ale jeśli interesują nas nowości najbardziej korzystnie poznać kilka nowych rodzajów rowerów.

Jeśli chodzi o popularne modele, to faktycznie rowery szosowe są warte uwagi - zobacz tutaj. Są przeznaczone do jazdy po asfalcie, posiadają dość duże, 28-calowe koła, z dość wąskimi, od 23 do 25 milimetrów, gładkimi oponami. Kierownica w rowerze szosowym jest zagięta w dość znaczny sposób, dzięki czemu możemy zająć bardziej aerodynamiczną pozycję. W zależności od geometrii i ramy, standardowe rowery szosowe można podzielić na dwie grupy, czyli sportowe i endurance. Następny rodzaj to równie dobrze znane rowery górskie.

Tzw. “górale” zostały zaprojektowane do jazdy w terenie, poza drogami asfaltowymi.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (https://acana.com.pl/karma/tag/pies-w-samochodzie/) również ma równie istotne informacje - nie czekaj, tylko przeczytaj go.

Posiadają najczęściej koła od 26 do 29 cali. Najważniejsze są szerokie opony z dosyć agresywnym bieżnikiem, a również jeden lub nawet dwa amortyzatory. Dzisiaj coraz większa ilość osób wykorzystuje je do jazdy po mieście. I chociaż nie są do tego stworzone to faktycznie spełniają swoją rolę. Kolejny, znany model to rower trekkingowy, nazywane są również jako standardowe rowery turystyczne, bo są wyposażone klasycznie w błotniki, bagażnik i oświetlenie.

Pozostałe artykuły

Wolnym krokiem zbliża się zima – sprawdź, co się przyda twemu pojazdowi

droga zimą
Przygotowane przez: Jimmy Harris
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polska jest krajem, który ma szansę pochwalić się cudownymi czterema porami roku. Mamy i słoneczko, i deszcz, i śnieg. I na każdą taką chwilę musimy być zawsze przygotowani. I tak, jak my potrzebujemy funkcjonalne buty, tak i nasze samochody muszą mieć świetną przyczepność.Kiedy w naszej ojczyźnie pojawia się zima i następują opady śniegu, nie powinno się jeździć samochodem na letnich oponach. To bardzo niebezpieczne.


Powiązany artykuł -

Koło ze szprychami
Przygotowane przez: Martin Fisch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Opony są bardziej szerokie niż w szosówce oraz węższe niż w rowerze górskim. Pozycja za kierownicą jest bardziej komfortowa niż w rowerze szosowym. Cross to dosyć często taki sam rower, lecz pozbawiony jest turystycznych dodatków.

Rower crossowy możemy bez problemu przerobić na trekkingowy, najkorzystniej montując w nim błotniki i bagażnik. Takiego typu rowery najbardziej korzystniej wypadają na asfaltowych drogach i ubitych, ścieżkach z gruntu. Jak powiedzieliśmy na początku, W dzisiejszych czasach mamy jednakowoż do wyboru wiele innych interesujących modeli rowerów. Jednym z nich jest z pewnością fatbike. To rower skonstruowany na bazie górala. Posiada masywne opony, o szerokości od 4 do 5 cali. Tego rodzaju szerokie opony powodują, że fatbike rewelacyjnie sobie radzi w trakcie jazdy po śniegu oraz piasku. Dość często nie ma w takich rowerach amortyzatora, bo jego zadanie ma szeroka opona.
20/05/13, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.