Wynajmowanie magazynu – podstawowe elementy

Kierowanie własną działalnością gospodarczą wielokrotnie jest związane z obowiązkiem wynajęcia powierzchni magazynowej. W szczególności, gdy rozbudowujemy ofertę oraz potrzeba nam więcej miejsca, aby magazynować asortyment, który będziemy sprzedawać klientom. Jeżeli i tobie konieczna jest powierzchnia magazynowa – Wrocław to tylko jedno z miast, w których można znaleźć magazyny. Jakie kwestie są dla nas najistotniejsze?


hala magazynowa
Przygotowane przez: Angelika Dubinska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak wykorzystać powierzchnie magazynową?

Niewątpliwie jest to usytuowanie magazynu. Bez właściwej lokalizacji nie będziemy mogli w prosty sposób przewieźć artykułów. Jeżeli zainwestujemy w magazyn usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie przedsiębiorstwa, nie będziemy musieli myśleć nad wydatkami powiązanymi z transportem asortymentu z magazynu do siedziby firmy oraz odwrotnie. Gdy bliska lokalizacja nie jest możliwa, głównym czynnikiem są trasy szybkiego ruchu albo autostrada, którą w błyskawiczny sposób będziemy mogli dostać się na miejsce. Kolejną ważną dla klientów poszukujących magazynu sprawą jest cena magazynu. Wydatki nie mogą przewyższać naszego budżetu wskazanego na te cele, ponieważ poza powierzchnią magazynową powinniśmy myśleć również o innych znaczących kwestiach dla naszej firmy, np. o promocji. Umowa (zobacz umowa zlecenie czy liczy się do emerytury) powinna uwzględniać wszelkie opłaty i być przyjazna dla każdej ze stron. Muszą być w niej określone wszystkie prawa i obowiązki właściciela magazynu i osoby, która podjęła decyzję o jego wynajmie, by wszystko było wyraziście przedstawione. Trzeba pamiętać o wyznaczeniu czasu najmu, jaki najczęściej zaczyna się od 3-letniego okresu.
Wynajem powierzchni magazynowej
Warto też pamiętać o zweryfikowaniu warunków, które panują w magazynie. Ma być to nowoczesna powierzchnia, mająca pomieszczenia biurowe (Liberty - hurtownia papiernicza wrocław) oraz socjalne, jakie także konieczne są każdej firmie.


produkty w magazynie
Na podstawie: pixabay.com
Nie obejdzie się także bez przestronnego parkingu, na który bez kłopotu wjadą samochody ciężarowe i na jakim będzie można wypakować cały towar. Teraz już wiesz, na jakie sprawy musisz zwrócić szczególną uwagę. Pamiętając o nadmienionych kryteriach powinieneś znaleźć magazyn, jaki będzie dobrze służyć twojej firmie oraz z którego będziesz zadowolony. Podpisując umowę skrupulatnie przeczytaj wszystkie punkty, aby nie okazało się, że nie zauważyłeś konieczności uiszczania dodatkowych opłat, a wszystko będzie jak należy.
Jeśli szukasz dodatkowych informacji znajdziesz je na www
21/09/03, 12:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.