W przypadku, jeżeli chcesz otworzyć firmę, ale nie posiadasz odpowiednich środków, masz szansę postarać się dotację

Osoby, które chcą uruchomić swój interes stają przed wielkim wyzwaniem. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie tego zamysłu bywa zgromadzenie odpowiednich funduszy, aby zapoczątkować działalność. Przedsiębiorcy niejednokrotnie usiłują uzyskać kredyty w bankach i od inwestorów, niemniej nie bywa to łatwe.


finanse
Nie tak lekko dostać środki na start zakładu

Większość przedsiębiorców, którzy dopiero raczkują na arenie biznesu, stara się uzyskać środki na uruchomienie działalności w bankach oraz u inwestorów, co bywa ciężkie. Na tym etapie nie mają oni jeszcze dobrej historii kredytowej, ani konkretnych wyników, więc nie stanowią kuszących partnerów do negocjacji. Trudno im przekonać inwestorów posiadających tak potrzebne środki, żeby zechcieli je zainwestować w tę określoną działalność.

Finansowanie start up to nie taka łatwa kwestia

Młodzi przedsiębiorcy nierzadko posiadają kłopoty z uzyskaniem środków na działalność i rozwój startupu. Ten model działalności bywa obarczony znaczniejszym ryzykiem, aniżeli zdarza się w przypadku interesu tradycyjnego. W dodatku startupy nierzadko potrzebują troszeczkę większych nakładów finansowych niż inne inwestycje, gdyż ich działanie często opiera się na zastosowaniu innowacyjnych urządzeń i rozwiązań. Na szczęście przedsiębiorcy, decydujący się na startup mają szansę skorzystać z dotacji zaplanowanych przez Unię Europejską. Dowiedz się tutaj: finansowanie startupów.


Programów nie brakuje

Teraz właściciele przedsiębiorstw posiadają do swej dyspozycji różne dotacje na inwestycje (czytaj więcej). Potrzeba tylko dowiedzieć się, o które można się starać. Jedną z odsłon wsparcia, które można otrzymać przy otwieraniu swojej jednostki okazuje się pomoc przy wykorzystaniu nisko oprocentowanej pożyczki w ramach projektu Jeremie. Innym programem, który znakomicie wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa, jest projekt Horyzont 2020. W tym wypadku mowa o niesamowicie wysokich dotacjach na projekty badawcze i innowacje, a dotacje przyznaje się według konkursów projektów. Inkubatory przedsiębiorczości z kolei oprócz wsparcia pieniężnego zapewniają także pomoc w kwestiach administracyjnych czy nawiązaniu pierwszych kontaktów inwestycyjnych. Źródło: ventures.prometeia.pl/.
19/05/08, 17:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.