Co ma do zaproponowania Kraków turystom? Oczywiście zjawiskowe zabytki, ale jednocześnie coś jeszcze

Dla gości, którzy odwiedzają Kraków, Rynek Główny jest miejscem niezwykle istotnym. To przy nim wznoszą się te budowle, jakie koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście.

To rzeczywiście koło Rynku Głównego czekają na nas Sukiennice a także popularny Kościół Mariacki. To tu można podziwiać znany pomnik Adama Mickiewicza czy delektować się wspaniałym widokiem Wieży Ratuszowej – jedynej pamiątce po dawnej siedzibie władz miejskich.

Kraków - rynek
Uwagę mogą przyciągnąć także kościoły św. Wojciecha oraz św. Barbary, jakim również korzystnie poświęcić trochę więcej zainteresowania. To mniej znane, ale bardzo ciekawe zabytki, z których Kraków może być dumny. Ich zwiedzenie to najlepsza propozycja dla tych, którzy chcą urozmaicić program swojej wycieczki po mieście oraz ujrzeć jego najciekawsze budowle – w tym i te trochę mniej popularne wśród turystów bardzo chętnie przyjeżdżających do Krakowa.

Obok Rynku Głównego czekają też na nas liczne kamienice z różnych okresów historycznych oraz służące dawniej najbardziej zamożnym mieszczanom pałace. Popularny Pałac Pod Baranami czy Pałac Pod Krzysztofory to dwa najbardziej ciekawe przykłady, na jakie koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po Starym Mieście. Starówka może się też pochwalić cudownymi kamieniczkami. Wiele z nich przyciąga swymi historycznymi wnętrzami tych turystów, dla których noclegi w miejscach urządzanych w obiektach sprzed wielu wieków są ogromną atrakcją. W rejonie Rynku Głównego na brak miejsc tego rodzaju narzekać nie powinniśmy. To dzięki nim planowanie wycieczki po dawnej stolicy naszego kraju staje się znacznie łatwiejszym zadaniem.

Centrum handlowe
Przygotowane przez: Random Retail
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla ciekawych aktualnych rozrywek Kraków też gwarantuje wiele atrakcji. Szczególnie centrum handlowe Kraków zapewnia raj dla wielbiących zakupy. Kraków bowiem to miasto historyczne, zabytkowe, lecz również coraz bardziej współczesne (Kraków - sklepy i centra handlowe). Choć czuć w nim aurę przeszłości, to jednakże nowoczesność wkracza tu powoli, a widzimy to chociażby po takim miejscach, jak różne centra handlowe. Stąd więc przebywając w Krakowie dobrze poza zwiedzaniem zabytków, zobaczyć współczesne świątynie konsumpcjonizmu, czyli wielkie sklepy. Być może w wielu miastach są do siebie podobne, ale jednakże każde miasto ma jakieś wyjątkowe sklepy, dość często zaaranżowane w starych przestrzeniach.
20/02/25, 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.