Z jakich reklam najlepiej korzystać? Które gwarantują wymierne rezultaty? O jakich rzeczach trzeba pamiętać?

Reklamy różnego rodzaju mogą być strasznie irytujące, gdyż są wszechobecne, męczące, czasem też niezrozumiałe oraz dość nudne. Prym w takiej kategorii wiodą na pewno reklamy internetowe, radiowe i telewizyjne. Wiele ludzi więc rezygnuje z takiego kosztownego środka reklamowego, zamiast tego inwestuje się wciąż częściej w reklamę drukowaną. Czy warto?


firma
Przygotowane przez: Sinn Féin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dość częstym problemem firm jest niestety ich niewiedza w kwestii tworzenia bardzo dobrej reklamy (strona internetowa), jak również miejsc, gdzie można by ją wyeksponować - Proces powstawania reklam jest dość trudny, a z pewnością reklama powinna być chwytliwa i nakłaniająca potencjalnych klientów do skorzystania z usług albo produktów danej firmy. Jak w związku z tym trzeba zabrać się za zrobienie doskonałej reklamy, żeby była bardzo skuteczna?

Najkorzystniej oddać to zadanie specjalistom, czyli agencjom reklamowym, marketingowcom czy tego typu specjalistom. To jest pewnie droższe, natomiast często czas, jaki poświęca się na samodzielne zrobienie strategii albo kreacji, jak i wybrania miejsc ekspozycji, na przykład ekran led Lubin Ken, okaże się relatywnie droższy, zaś skuteczność o wiele gorsza. W takiej sytuacji w związku z tym ostateczny koszt takich działań będzie większy niż pomoc specjalistów. Rodzajów reklamy wizualnej, czyli drukowanej jest właściwie bardzo dużo. To przykładowo ulotki, banery reklamowe albo foldery. Często przygotowywane są ulotki, jest ich pełno w naszych skrzynkach pocztowych, znajdujemy je w gazetach, rozdawane są na ulicy.


konferencja
Przygotowane przez: Innovation Lab
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednakże oprócz w interesujący sposób zaprojektowanych ulotek warto też skorzystać z innego rodzaju form takiej reklamy. Mogą to być na przykład rollupy, jakie cieszą się ogromną popularnością na różnego rodzaju konferencjach. To są na pewno reklamy na środkach transportu jak autobusy, lecz to musimy wziąć pod uwagę jedynie w większych miejscowościach, w jakich dobra jest komunikacja miejsca. Tak więc dajmy na to jak taka reklama autobusy Gdańsk (Daily Motion) to będzie na pewno świetne wyjście. To jedynie kilka przykładów, które natomiast pokazują jak duże możliwości drzemią w tego typu rozwiązaniach reklamowych. Należy przemyśleć, który z takich sposobów będzie dobry dla nas, zarówno analizując grupę docelową jak i koszty tego typu reklamy.
23/04/04, 13:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.